reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S IV ve tüm özellikleri

S TRANSLATOR
Samsung Galaxy S IV - S Translator
Farklı uygulamalar aracılığıyla halihazırda kullanılan eş zamanlı çeviri özelliği, Galaxy S IV’te S Translator adıyla hayat buluyor. Entegre özellik, sesten yazıya, yazıdan sese anlık çeviri yapabiliyor. Dokuz farklı dilde çeviri yapabileceğiniz bu özellik, şu an için Türkçeyi desteklemiyor.

CHATON
Samsung Galaxy S IV - ChatOn
Samsung’un kendine has çevrim içi sohbet uygulaması ChatOn da S IV’le birlikte sınıf atlıyor. Görüntülü sohbetlerde Dual Camera özelliğini kullanabiliyor ve bu sayede sohbetlerinizi daha kalabalık ve eğlenceli hale getirebiliyorsunuz.

SMART PAUSE / SMART SCROLL
Samsung Galaxy S IV - Smart Pause
Galaxy S IV’ün en popüler ve en çok konuşulacak özelliklerden olacak gibi görünen Smart Pause ve Smart Scroll Samsung’un iddialı yeniliklerinden. Smart Pause, telefonla bir video izlerken, ekran dışında bir yere baktığınızda otomatik olarak videoyu duraklatıyor. Tekrar ekrana baktığınızda ise video kaldığı yerden oynamaya devam ediyor. Smart Sroll ise özellikle internet sitelerinde gezerken veya kitap okurken, yalnızca göz hareketlerinizle sayfalar arasında sağa sola veya yukarı aşağı dolaşmanızı mümkün kılıyor.

S VOICE DRIVE
Samsung Galaxy S IV - S Voice Drive
Gelişmiş bir navigasyon ve sesli kontrol sistemi olan S Voice Drive, otomobil kullanırken ellerinizi kullanmadan telefonla konuşmalar yapmanızı, mesaj göndermenizi, e posta yazmanızı ve yol tarifi almanızı sağlıyor. Yalnızca seli komutlarla tüm bu saydıklarımız ve daha fazlası yapılabiliyor. Bu da sürüş güvenliğini önemli ölçüde artırıyor.

AIR VIEW / AIR GESTURE
Samsung Galaxy S IV - Air View
Yine çok konuşulacak özelliklerden biri de Air View ve Air Gesture. Ekrana parmakla dokunmadan, elinizi yalnızca ekran üzerinde kaydırarak aramalara yanıt verebilmenizi sağlayan Air Gesture, bunun yanında çalan müziği değiştirmenize, internette veya fotoğraflarınız arasında gezinmenize olanak sağlıyor. Air View ise elinizde eldiven dahi olsa parmağınızı ekranın hemen üzerinde gezdirerek e-postaları ön izleyebilmenize, çağrı yapabilmenize, fotoğraflarınıza bakabilmenize ve çok daha fazlasına izin veriyor.

HOMESYNC
Samsung Galaxy S IV - HomeSync
Kendinize özel bir bulut depolama sistemi kurmanızı sağlayan HomeSync, 1 TB’lık hafızaya sahip bir ağ cihazı. Haricen satın alacağınız bu cihaz, doğrudan internete bağlanabiliyor ve hem Galaxy S IV’ünüzle hem de akıllı televizyon gibi cihazlarla içindeki dosyalara erişmenize izin veriyor. Akıllı telefonunuzdaki fotoğraf ve videoları uzaktan yedekleyebileceğiniz HomeSync, aynı zamanda nerede olursanız olun depoladığı fotoğraf ve dosyalara ulaşmanıza, içindeki videoları akış olarak izlemenize de olanak tanıyor.