reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, Galaxy S6 satışlarından son derece memnun

Mart ayında gerçekleşen MWC 2015’te görücüye çıkar çıkmaz Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge hakkında birbirinden farklı birçok satış tahmini yapılmıştı, yapılmaya da devam ediyor. Ancak gidişata bakılırsa Samsung şimdiye kadarki satışlardan son derece memnun.

2015 yılında Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge için ilk etapta 40 milyondan açılan satış tahminleri daha sonra 50 milyon, son olarak 70 milyona kadar dayandı. Samsung resmi rakamları vermedi ancak telefonların 10 milyon adet satış barajını çoktan geçildiği biliniyor. Bu da şirketin bu barajı Galaxy S4 ve Galaxy S5’ten daha çabuk aştığını gösteriyor. Öte yandan satışların iyi gitmesi, Samsung’un iş yükünü biraz daha artırmış durumda. Zira Güney Koreli şirketin özellikle Galaxy S6 edge için stok sıkıntısı yaşadığı, talepleri karşılamak için fazla mesai yaptığı konuşuluyor.

Galaxy S6 ile aynı özelliklere sahip olmasına rağmen fiyat olarak ondan daha pahalı olan Galaxy S6 edge’in bu denli rağbet görmesini sanırız herkes gibi Samsung da beklemiyordu. Görünüşe bakılırsa kullanıcılar bu “kıvrım” işini epey beğendi.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung, Galaxy S6 satışlarından son derece memnun” için bir cevap

  1. Mesut D dedi ki:

    Her yerde 500TL/200USD fiyat farkı var mıymış?