reklamı kapat

POPÜLER

samsung galaxy s8

Samsung Galaxy S8’in kamerasıyla ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı

Teknoloji dünyasının gündemine bomba gibi düşen Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Neredeyse çerçevesiz ekranlarıyla selefinden ayrılan ve Galaxy S7’ye kıyasla çok daha güzel bir görünüm sunan Galaxy S8’in kamesıyla ilgili yeni detaylar açığa çıktı. Popüler kaynaklardan SamMobile’ın aktardığı bilgiye göre Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın arka kamerasında Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge’de olduğu gibi iki farklı üreticinin kamerası kullanılıyor. Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın bazı modellerindeki kameralarda Samsung imzalı S5K2L2 ISOCELL sensörler yer alırken geriye kalan diğer modellerde Sony’nin IMX333 görüntü sensörü bulunuyor. Her iki modelin arka kamerasında da 1/2,55 inç boyutunda sensör ve 12,2 megapiksel çözünürlük değeri kullanılıyor. Çift piksel faz algılamalı otofokus sistemi, optik görüntü sabitleme, F/1.7 diyafram ve 4K video kaydı sensörlerin sunduğu diğer özellikler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Değerler aynı olduğu için fotoğraf ve video kalitesinin birbirine benzer olacağını söylemek mümkün. Telefonların ön kameralarına baktığımızda kameraların bölgeye göre değişiklik gösterdiğini görüyoruz. Bazı modellerin ön kameralarında Sony IMX320, diğer modellerin ön kameralarında ise S5K3H1 görüntü sensörü mevcut. 8 megapiksel çözünürlük sunan ön kameralarda otofokus mekanizması ve QHD video kayıt yer alıyor.