reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 5 , Samsung Galaxy Z Flip 5

Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 için ilk bilgiler geldi

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Flip4 çıkmadan Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 için ilk bilgiler geldi.

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Samsung Galaxy Z Flip4, geçtiğimiz ay yapılan bir açıklamaya göre 10 Ağustos tarihinde lanse edilecek ve belirli pazarlarda ön sipariş üstünden satışa açılacak. Modellerin 26 Ağustos itibarıyla ise normal satışa çıkacağı aktarılıyor. Bu Türkiye’de de satılacak telefonlar merak edilirken, şimdiden 2023 yılında gelecek Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 gündemde yer alıyor. Kaynaklara göre Samsung bu telefonlar için hedef küçültmüş durumda. Şirket Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 modelleri için “15 milyon” ünitelik bir sevkiyat ve bağlı olarak satış hedefine sahip. Bunun Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 için “10 milyon” seviye çekildiği aktarılıyor. Samsung bu telefonlardan yüksek fiyatları nedeniyle halen aşırı yüksek satamıyor. Bu hedef küçültmenin arkasında Rusya pazarından çekilmenin de büyük bir etkisi bulunuyor.

Güçlerini Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden alacak telefonlardan Galaxy Z Fold 5, kaynaklara göre arkasında üç farklı kamera taşıyor. Buradaki ana kameranın arkasında Samsung imzalı 50 megapiksellik GN3 sensör yer alıyor. 12 megapiksellik selfie kamerasına sahip olacak denilen telefon, Galaxy Z Flip 4 ile beraber form faktörünü koruyacak. Yani dikey ve yatay katlanan telefonlar karşımıza çıkacak.

Yakında tanışacağımız modellere teknik olarak bakarsak en üstte 1 TB depolama sunacak Samsung Galaxy Z Fold4 modeli içinde 7,6 inç QXGA+ 120 Hz AMOLED, dışında ise 6,2 inç HD+ 120 Hz AMOLED ekran taşıyor. İç ekranındaki katlama yeri ortadan kalkmadı ancak çok daha belirsiz hale geldi bilgisi verilen telefon, gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci ile 12/16 GB RAM’den alıyor ve 25W şarj destekli 4.400 mAh pil taşıyor. İçinde 16 megapiksel ekran altı, dışında ise 10 megapiksel bir ekran deliğinde duran selfie kamerası taşıyan Galaxy Z Fold4, arkasında 50 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel telefoto kameraları bir araya getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En üstte 512 GB depolama sunacak Samsung Galaxy Z Flip4 ise içinde 6,7 inç FHD+ 120 Hz AMOLED, dışında ise 2,1 inç AMOLED ekran taşıyor. Telefon, abisi gibi gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden ile 8 GB RAM’den alıyor ve 25W şarj destekli 3.700 mAh pil taşıyor. İçinde 10 megapiksel selfie kamerası taşıyan Galaxy Z Flip4, arkasında ise 12 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel ana kameraları bir araya getiriyor.

Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın