reklamı kapat

POPÜLER

Samsung S Pen Pro

Samsung Galaxy Z Fold3 bu sefer S Pen Pro detayıyla gündemde

Samsung’un 2021 katlanabilir telefon modellerinden Samsung Galaxy Z Fold3 için S Pen Pro detayı gündemde yer alıyor.

Samsung Galaxy Z Fold3 ve aynı zamanda Samsung Galaxy Z Flip3 ile 11 Ağustos tarihinde resmi olarak tanışıyoruz. İşte bu modellerden Galaxy Z Fold3, S Pen desteğine sahip olacak.

S Pen telefonun gövdesine entegre olmayacak ve ayrı olarak özel hazırlanan kılıflarda taşınmak zorunda kalınacak. Yeni ortaya çıktığı kadarıyla telefonda S Pen Pro desteği de yer alıyor.

S Pen Pro hatırlarsınız uzun süre önce duyurulmuştu. Yukarıda görebileceğiniz gibi normal S Pen’den daha büyük olan bu kalem, bu açıdan birçok kişi için daha kullanışlı bir seçenek oluyor.

S Pen Pro teknik olarak farkını Bluetooth Low Energy desteği ile koyuyor. Bu sayede kalem “havada kontrol” sürecine destek veriyor ve telefonların uzaktan kontrolüne imkan tanıyor.

Samsung Galaxy Z Fold3 modeliyle beraber raflardaki yerini alması beklenen S Pen Pro, nasıl bir deneyim sunacak merak ediliyor. Bu ürün özellikle tasarım ile uğraşan kişileri memnun edecek gibi görünüyor. Fiyatı ise şimdilik bilinmiyor.

S Pen Pro’nun Galaxy S21 Ultra, Galaxy Note 20 / 10 serisi ve Galaxy Tab ailesine de destek verdiğini ek bilgi olarak belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold3 için başka neler biliyoruz?

Söylendiği kadarıyla telefon toplam beş farklı kameraya sahip. Telefonun arkasında 12 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel 2x telefoto kameralar bir araya geliyor. Burada ultra geniş açı için otomatik netleme sunulması dikkat çekiyor.

Modelin içinde, ekran altıda 16 megapiksel selfie kamerası var. Dış ekranın üstünde ise 10 megapiksellik bir selfie kamerası daha bizleri karşılıyor.

S Pen desteği olan ancak S Pen’i gövdesine entegre etmeyen model, kaynaklara göre içinde 7,5 inç, dışında ise 6,23 inç OLED ekranlar taşıyor. Telefonun iç ekranında artık neredeyse kat yeri bulunmuyor.

5G desteğiyle gelen Galaxy Z Fold3, gücünü artık hemen hemen kesin olarak Snapdragon 888 Plus değil normal Snapdragon 888 işlemciden alıyor. Bu cihaz için Exynos işlemci kullanımı olmayacak bilgisi veriliyor. Bu birçok kişiyi sevindiriyor.

En üstte 512 GB depolama kullanacak katlanabilir telefon, ekranında kat yeri sunmayacak bir deneyim sunmak adına yolda bulunuyor. Bu deneyim eski sürümlere oranla çok merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın