reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold4

Samsung Galaxy Z Fold4 için sürpriz olmayan tasarım ortaya çıktı

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Samsung Galaxy Z Flip4 için bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer ilk tasarım sızıntısı geldi.

OneLeaks tarafından önümüzdeki dönemde tanıtılacak Samsung Galaxy Z Fold4 tasarımı karşımıza çıkarıldı. Samsung Galaxy Z Fold3 modelinden beklendiği gibi farklı bir tasarıma sahip olmayan telefon, bize göre daha şık bir arka kamera modülü taşıyor. S-Pen kalem yine beklendiği gibi gövdeye entegre olmayan telefon, sürpriz olmayacağı üzere bir kulaklık girişi de taşımıyor. Kaynağa göre telefonun içinde 7,6 inç 120 Hz OLED, dışında ise 6,2 inç 120 Hz OLED ekran yer alıyor. Dış ekrandaki selfie kamerası bir ekran deliğinde yer alıyor. İçeride ise ekran altı kamera kullanılacak gibi görünüyor.

Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4, bundan önce Samsung’un hızlı şarj konusunda bir kez daha ileriye dönük adım atmayacağı amiral gemisi telefonlar olacak olmalarıyla gündeme gelmişti. Çünkü resmi kayıtlara göre telefonlar sadece 25W şarj desteğiyle geliyor. Rakipler 80W üstünü ve hatta 120W seviyesini standart hale getirirken, 25W hızlı desteği 2022 için gerçekten çok komik kaçıyor. Resmi kayıtlara göre Galaxy Z Fold4 modeli 4.400 mAh, Galaxy Z Flip4 ise 3.700 mAh pil üzerine kuruluyor. Telefonlar katlanabilir yapı nedeniyle daha fazla kapasiteye sahip piller taşıyamıyor.

Ice Universe’e göre telefonlar Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemci üzerine kuruluyor. Mevcut Android amiral gemilerine gücünü veren Snapdragon 8 Gen 1 üstüne konumlandırılacak yeni işlemci, halen tanıtılmadı ancak büyük bir beklentinin merkezinde yer almıyor. “Plus” sürümün performans konusunda çok ama çok az fark yaratması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Telefonlar için daha önce de renk konusu gündeme gelmişti. Sağlam kaynaklardan Ross Young’un paylaşımına göre dikey katlanabilir yapıdaki Galaxy Z Flip4, dört farklı renkte hazırlanıyor. Telefon için altın, gri, açık mavi ve açık mor renk seçenekleri sunulacak. Yatay katlanabilir formdaki abi Galaxy Z Fold4 içinse üç farklı renk gündemde. Bunların bej, siyah ve gri renkler olduğu aktarılıyor.

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Samsung Galaxy Z Flip4 yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın