reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Gear 2

Samsung Gear 2 incelemesi

Star Trek filmlerinden fırlamışa benzeyen Samsung’un yeni akıllı saati Gear 2, Galaxy Gear’ın geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımızda. Yeni saat acaba ne gibi yenilikler sunuyor?

Samsung’un MWC’de tanıttığı Gear 2, orijinal Galaxy Gear’ın geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıktı. Tasarım farkıyla bir önceki modelden ayrılan Gear 2, özellik ve performans anlamında da çok daha başarılı bir ürün. Performans ve özelliklerini şu an için bir kenara koyup ilk olarak saatin tasarımından bahsedelim.

Bir önceki modelden daha ince ve daha hafif olan Gear 2, sadece 68 gram ağırlığında (5 gram daha hafif) ve 10 mm kalınlığında. Dokulu kauçuk plastik kayışıyla selefine kıyasla bir dijital saate daha çok benzeyen Gear 2, kayışı değiştirmenize ve standart saat kayışı takabilmenize de izin veriyor. Metal gövdesiyle oldukça şık ve kaliteli görünen saat, darbelere ve çizilmelere karşı da dayanıklı. 320×240 piksel çözünürlüklü, 1,63 inçlik Super AMOLED ekranın yer aldığı saat, şimdiye kadarki piyasaya çıkan kol saatleri arasındaki en parlak ekrana sahip saat. Parlaklık ayarı en yükseğe getirildiğinde güneş ışığı altında Gear 2 rakiplerinden daha yüksek görülebilirlik sağlıyor. Parlaklık için en yüksek değer olan 6’yı seçtiğinizde pil tasarrufundan ötürü parlaklık seviyesi 5 dakikadan sonra 4’e iniyor.