reklamı kapat

POPÜLER

Gear S3

Samsung Gear S3’e Android Wear yüklenebilmesinin önü açılıyor

Samsung yıllardır giyilebilir cihazlarında Tizen işletim sistemini tercih ediyor. Tizen her ne kadar gelişmekte olan bir işletim sistemi olsa da bazı kullanıcılar Android Wear işletim sistemini tercih ediyor. Samsung Gear S3 deneyimi yaşamak fakat Android Wear işletim sistemini kullanmak isteyenler yakında bu isteklerini gerçekleştirebilecek gibi görünüyor.

XDA forumlarında paylaşılan bilgiye göre Exynos 7270 işlemcisi kullanılan cihazlarda kök dizine ulaşma işleminin gerçekleştirilebildiği ifade ediliyor. Bu işlemciyi özel yapan ise Samsung Gear S3’te kullanılan işlemci olması. İşlemcinin yanı sıra yazılımın da içine girmenin başarıldığı yazma ile okuma izinlerinin alınabildiği belirtiliyor. Kök dizinlere ulaşılabilmesi, Tizen işletim sistemi yerine Android Wear’ın kurulabileceğine işaret ediyor. Ayrıca sadece Android Wear değil hemen hemen tüm işletim sistemlerinin cihaza yüklenmesi bu sayede mümkün hale geliyor. İşletim sistemleri kurmanın yanı sıra var olan işletim sistemini büyük ölçüde özelleştirmenin de yine bu müdahale sayesinde mümkün olacağı belirtiliyor.

Samsung Gear S3’ün kök dizinine erişilmesi teoride farklı işletim sistemi kurmayı olanaklı hale getirse de henüz Android Wear’ı Samsung Gear S3’ü kurmayı başarmış değiller. Ancak geliştiriciler hızla bu konunun üzerine eğiliyor. Gear S3’e Android Wear kurulmasıyla ilgili gelişmeleri sizler paylaşmaya devam edeceğiz.