reklamı kapat

POPÜLER

Samsung her yanı kavisli ekranlar üretmeye hazırlanıyor

Akıllı telefonlarda sonsuz ekranlı tasarımlar artmaya başladığı için ekranlarda geliştirme yapmak da artık kaçınılmaz bir hale gelmiş durumda. Zira mevcut teknolojiler birkaç sene içerisinde sonsuz ekranlı telefonlar için yeterli olmayacak gibi görünüyor. Samsung dört bir yanı kavisli ekran teknolojisiyle gelecekte üreteceği akıllı telefonların nasıl görüneceğine ışık tutuyor.

Belirtilenlere göre Samsung şu sıralar her tarafı kavisli olan bir ekran üretmek için çalışmalar yürütüyor. Bilindiği üzere Samsung’un kavisli akıllı telefonlarının yan taraflarında kavise yer verilirken üst ve alt kısımları ise düz olarak tasarlanıyor. Bu yeni tamamen kavisli ekranlarla birlikte ön yüzün yüzde 98’lik bölümünün ekran olarak kullanılabileceği söyleniyor.

Samsung’un bu yeni teknolojisi Samsung’un gelecekte tamamen çerçevesiz akıllı telefonlara geçiş yapacağının sinyallerini veriyor. Üst ve alt kısmın da kavisli olmasıyla bu kısımların ekran olarak kullanılmaya başlanacağı düşünülüyor. Ancak yeni nesil ekranların kullanılabilmesi için biraz zamana ihtiyaç duyuluyor. Aktarılanlara göre ekranın kaplamasının geliştirilmesinde sorunlar yaşanıyor ve bu sorunlar bitmeden ekranların cihazda görülmesi pek mümkün görünmüyor. Samsung Galaxy Note 8‘de olmasa bile seneye tamamen çerçevesiz telefonlar görebiliriz. Öte yandan LG’nin de bu tamamı kavisli ekranlar geliştirdiği söyleniyor fakat bu ekranların durumuyla ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor.