reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Stellantis

Samsung ile Stellantis arasında pil odaklı elektrikli otomobil ortaklığı kuruldu

Samsung’un yan firmalarından Samsung SDI ile dev otomobil grubu Stellantis arasında pil odaklı elektrikli otomobil ortaklığı kuruldu.

Samsung SDI ile Stellantis ortaklığının arkasında direkt olarak elektrikli otomobil modelleri ve onların kullandığı batarya / pil sistemleri yer alıyor. Açıklamaya göre SDI, Stellantis’in elektrikli araçlarına pil üretimi gerçekleştirecek. Söylendiği kadarıyla SDI hali hazırda Hyundai ve Rivian gibi firmalara pil tedariği sağlıyor.

Samsung SDI ile Stellantis arasındaki ortaklığın maddi boyutu henüz bilinmiyor ancak rakamın düşük olması kesinlikle beklenmiyor. Burada birkaç milyar dolarlık büyük bir anlaşmanın yapıldığı hemen hemen kesin durumda.

Citroen, Dodge, Chrysler, Fiat, Jeep ve Maserati gibi firmaları bir arada tutan Stellantis, elbette elektrikli geleceğin en önemli isimleri arasında yer alıyor. Dev grup, elektrikli otomobil tarafına 2025 yılına kadar 35 milyar dolar yatırım yapacağını açıklıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung SDI ile Stellantis ortaklığı elbette çok önemli

Türkiye’de de şu an birçok farklı elektrikli otomobil modeli aktif olarak satılıyor. Bu sıralamasını fiyatlarına göre yaptığımız modelleri direkt olarak aşağıda görebilirsiniz.

-Renault Twizy
-XEV IEV7S

-Renault Zoe
-MG ZS EV
-Hyundai Kona Elektrik 100 kW
-Mini Cooper SE
-BMW i3s
-Hyundai Kona Elektrik 150 kW
-Mercedes-Benz EQA
-BMW iX3
-Mercedes-Benz EQC
-Jaguar I-Pace SE

-Jaguar ı-Pace HSE
-BMW iX xDrive40 First Edition Essence
-BMW iX xDrive40 First Edition Sport
-Mercedes-Benz EQS

İlginizi Çekebilir

Bu kit ile her bisikleti elektrikli hale geliyor