reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung imzalı iki noktadan katlanan telefon böyle olabilir [Video]

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, sadece tek noktadan değil iki noktadan katlanabilir cihazlar da geliştiriyor.

Samsung hep söylediğimiz gibi geleceğini katlanabilir cihazlar / telefonlar üzerine kuruyor. Kısa süre önce yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 ile çok ses getiren teknoloji devi, süreci ileride daha da büyütecek.

Burada büyütecek diyoruz çünkü firmanın iki noktadan katlanabilen bir konsept modeli International Meeting for Information Displays 2021 kapsamında sergiledi.

Bu cihaz için bir telefon demek aslında boyuttan dolayı çok uygun kaçmıyor. Daha çok rahat taşınabilir bir telefon / tablet hibriti olarak planlanan prototip, aktif olarak çalışıyor ancak katlanma hareketi net olarak gösterilmiyor.

Samsung’un bu yapı üzerinde çok uzun zamandır çalıştığını ortaya çıkan patentler üzerinden biliyoruz. Bu açıdan firma 2022’de ya da 2023’te gerçek bir çift noktadan katlanan yani çift menteşeli bir cihaz ile büyük ses getirebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, kısa önce de fütüristik bir akıllı hoparlör göstermişti

Samsung, Korea Display Exhibition kapsamında aşağıda videosunu izleyebileceğiniz akıllı hoparlör ile dikkat çekmeyi başardı. Bu fütüristik ürün, yakında satışa sunulmayacak ancak gelecekte karşımıza çıkabilecekler adına bir ön gösterim yapıyor.

Hareketli ve katlanabilir bir 12,4 inç ekrana sahip olan ürün, tek tuşla hoparlör formundan tablet formuna geçiş yapabiliyor. Direkt olarak akıllı telefon üzerinden form değişimi sunan cihaz, adeta gövdeyi saran esnek bir OLED ekran üzerine kuruluyor.

İki form arasındaki dönüşümü hızlı şekilde yerine getirebilen konsept cihaz, ileride gerçek olabilir ve girdiği her ortamı çok daha etkileyici hale getirebilir.