reklamı kapat

POPÜLER

Samsung OLED TV

Samsung imzalı ilk OLED TV’nin detaylarını CES yönetimi sızdırdı

Samsung, CES 2022 kapsamında birçok televizyon tanıttı ancak bu modellerin hemen hepsi LCD ekran kullanıyordu. OLED ise sonra gelecek.

Advertisement

CES 2022’de tanıtılan detaylarına buradan ulaşabileceğiniz 2022’nin Samsung televizyon modelleri, genel olarak LCD paneller (Mini LED’ler de var) kullanıyordu. Ancak dediğimiz gibi bunlar tek olmayacak ve çok yakında firmanın QD-OLED TV modelleri de gelecek. Bunu diyoruz çünkü bu konudaki ilk modeli CES yönetimi yanlışlıkla sızdırdı.

Şimdi kaldırılan “CES 2022 Innovation Awards” sayfasında görülen OLED televizyon, o sayfadan öğrenilen detaylara göre 65 inç boyutta ve 144 Hz gibi yüksek bir yenileme hızı sunuyor. HDMI 2.1 üzerinden gerçek siyahlara sahip yüksek akıcılıkta oyun keyfi sunacak ürün, OLED panelinde Quantum Dot kaplama kullanacak. Bu kaplama yüksek ihtimalle yansımaları azaltacak ya da yeni Frame’ler gibi tamamen ortadan kaldıracak.

QD-OLED TV’de aynı zamanda OTS olarak geçen obje merkezli ses takip sistemi de olacak. Samsung’un yukarıdaki gibi çerçevesiz olacak OLED TV’lerinin arkasında esas olarak LG Display olacak. Geçtiğimiz hafta ortaya çıktığı kadarıyla Samsung, ilk OLED TV’leri için rakibi LG ile çalışacak.

Firmanın 2022’de kullanmak için LG Display’den en az 1,5 milyon adet OLED TV paneli talep ettiği aktarılıyor. Samsung’un OLED TV’ler ve diğer LCD temelli modelleriyle beraber 2022’de toplam 2 milyon adet televizyon sevk etmek istediği aktarılıyor.

Not: Görsel temsili ancak olasıdır.

İlginizi Çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın