reklamı kapat

POPÜLER

Samsung OLED TV

Samsung televizyonlara eklenen hırsızlık sistemi ortaya çıktı

Televizyon pazarının gerçekten en büyük isimlerinden olan Samsung, televizyon modellerine hırsızlığa karşı bir sistem eklemiş.

Güney Afrika’da yaşanan hırsızlık olayları sonrasında bir açıklama yapan Samsung, tüm televizyon modellerine TV Block özelliği koyduğunu belirtti.

Şimdilik özelliğin kapsama alanı tam olarak net değil. Özelliğin sadece Güney Afrika’da satılan yeni televizyonlara özel olma ihtimali bulunuyor. Ancak özellik global olarak satılan Samsung’un yeni nesil tüm TV’lerinde de olabilir. Bu detayların yakında kesinleşmesi bekleniyor.

Peki TV Block tam olarak ne işe yarıyor? Açıklamaya göre şirket, çalındığını tespit ettiği televizyonları uzaktan kilitleyebiliyor. Yani televizyon uzaktan kullanılmaz hale getirilebiliyor.

Firma yanlışlıkla kilitlenen televizyonların gerekli satın alma verileri gösterildikten sonra açılabileceğini de belirtiyor. Süreç elbette internete bağlı cihazlar için geçerli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, yakında OLED televizyon üretmeye de başlayabilir

Geçtiğimiz aylarda hatırlarsınız Samsung ile LG arasında bir ortaklık kurulduğu ortaya çıkmıştı. Buradan Samsung imzalı OLED TV modelleri gerçek anlamda LG imzalı paneller ile gerçek olacak haberleri gündeme gelmişti.

Daha sonra bu durumun söz konusu olmayacağı açıklandı. Firma çok açık olarak LG’den OLED panel almayacaklarını ve herhangi bir OLED TV üretmeyeceklerini açıkladı.

İşte bu haberler geçtiğimiz aylarda bir kez daha yön değiştirdi. Kaynaklar firmanın 2022 yılında bir OLED TV satışa sunacağını açıkladı. 2022’de gelecek Samsung OLED TV modellerinde söylendiği kadarıyla Samsung’un kendi geliştirdiği QD-OLED paneller olacak.

LCD tarafında kullandığı “Quantum Dot” teknolojisini OLED dünyasına dahil edecek Samsung, bu yeni modelleri ilk olarak CES 2022’de lanse edebilir.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satılan yeni modelinin içine bakın