reklamı kapat

POPÜLER

Samsung FreeSync

Samsung’un 2018 televizyon modellerine sevindiren “FreeSync” desteği

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, LG ile beraber televizyon pazarının öncü isimleri arasında yer alıyor. Şirketin 2018 modelleri için yayımladığı FreeSync desteği ise onu rekabetin bir adım daha önüne geçiriyor.

Samsung, kısa süre önce Q6FN, Q7FN, Q8FN, Q9FN QLED ve NU8000 modelleri için bir yazılım güncellemesi yayımladı. İşte bu güncelleme ile televizyonlara FreeSync desteği getirildi. Nvidia’nın G-Sync teknolojisine karşı geliştirilen ve farklı olarak açık kaynaklı endüstri standardı şeklinde tüm sektöre açılan AMD imzalı FreeSync teknolojisi, oyunlarda yaşanan görüntü yırtılması ile akıcılık sorunlarını ortadan kaldırarak çok daha etkileyici bir oyun deneyimi sunuyor. Bunun için şimdiye kadar destekli oyun monitörlerinin kullanılması gerekirken, süreç artık direkt olarak dev boyutlu televizyonlara da geliyor. Kişilerin bu teknolojiden yararlanabilmesi için Xbox One S veya Xbox One X oyun konsollarına sahip olması gerekiyor. Aynı zamanda AMD ekran kartlı bilgisayarlarla da televizyon üzerinden FreeSync açık oyun keyfi yaşanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, FreeSync desteğiyle kullanıcıları memnun ediyor

Özellikle Xbox oyuncularını sevindiren destek, maalesef 4K çözünürlükte çalışmıyor. Yani özellik sadece 1080P çözünürlükte çalışıyor. Bu da genel olarak büyük bir sorun yaratmıyor. Çünkü halen birçok oyun 4K çözünürlüğe tam olarak destek vermiyor.

İlgili Video

Şirketten tartışma yarayan televizyon reklamı