reklamı kapat

POPÜLER

Samsung katlanabilir ekranlı telefonuyla lüks tutkunlarını hedef alıyor

Samsung’un katlanabilir telefonunun bu yıl içinde karşımıza çıkacağı uzun süredir biliniyordu. Yılın ikinci çeyreğine yaklaştığımız günlerde cihazla ilgili yeni detaylar gün yüzüne çıktı. Yeni gelen iddialar ışığında söyleyebiliriz ki Samsung’un katlanabilir telefonunu satın almak isteyenlerin çok yüksek rakamları gözden çıkarması gerekebilir. 

Belirtilenlere göre Samsung’un ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefonunda üst düzey materyaller kullanılacak ve böylece lüks segmentin tepesinde konumlandırılacak. Katlanabilir ekranlı telefon alanında ilk olmayı planlayan Samsung, bu yenilikçi telefonla satış rakamlarının büyük oranda artacağını düşünüyor. Samsung’un binlerce prototip geliştireceği ve bu prototipleri ortak operatörlerine dağıtacağı ifade ediliyor. Operatörlerin bu cihazları test etmeye başlayacağı ve yapacakları geri dönüşlerle cihazın gelişimine katkı sağlanacağı da söylenenler arasında. Ayrıca cihazı piyasaya sürmek için doğru zaman olup olmadığı ve insanların buna nasıl tepki göstereceği gibi verilerin de yine yapılacak bu testler sonucunda elde edileceği söyleniyor.

Samsung tüm gücüyle katlanabilir telefonlar geliştirirken bir diğer yanda Çinli üreticiler de boş durmuyor. Söylentiler, birçok Çinli üreticinin ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefonu üretebilmek adına yarış halinde olduğunu gösteriyor. Samsung bu alanda ilk olabilecek mi, yoksa bu unvanı başka bir Çinli üreticiye mi kaptıracak sorusunun cevabını merakla bekliyoruz. Telefonun ilk örneklerinin bu yılın üçüncü çeyreğinde karşımıza çıkacağını hatırlatalım.