reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung’dan 9,1 inçlik dünyanın ilk esnek OLED ekranı

Samsung’a yakın kaynaklardan The Korea Herald sitesi, Samsung’un yeni ekran teknolojisiyle ilgili yeni gelişmeleri paylaştı.

The Korea Herald’ın aktardığı bilgilere göre Samsung, esnek OLED ekranının bu hafta Los Angeles’ta düzenelenecek Society for Display Information Fuarı’nda görücüye çıkaracak. İki yöne doğru 12 mm esneyebileceği belirtilen ekranın boyutunun ise 9,1 inç olacağı ifade ediliyor. Samsung’un ilk esnek OLED ekranı olacağı söylenene ekranın farklı kullanım alanları söyleceği belirtiliyor. Esnek ekranın katlanabilir telefonlarda, giyilebilir cihazlarda, yapay zeka ve otomobil ekranlarında tercih edilebileceği dile getiriliyor. Piyasadaki esnek OLED panellerin sadece bir yöne doğru esneyebildiği, Samsung tarafından geliştirilen panelin ise aşağıya ve yukarıya doğru katlanabileceği de söyleniyor. Samsung bilindiği üzere katlanabilir ekranlı telefon çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Galaxy X adını taşıyacağı belirtilen telefonun 4K çözünürlüklü ekranla geleceği uzun süredir konuşuluyor.

samsung
Samsung Display mühendisi Kim Tae-woong’un geçtiğimiz ay yapmış olduğu bir açıklamada şu anda Samsung’un çerçevesiz ekranlara odaklandığını belirtmişti. Seul’de gerçekleşen Display TechSalon etkinliğinde konuşan Kim Tae-woong, şu anda çerçevesiz ekranların popüler olduğunu ve katlanabilir ekranlı telefonların ticari hale gelmesinin 2019 yılını bulacağını ifade etmişti. 2019 yılından önce katlanabilir ekranlı telefonların piyasaya sürülmeyeceğini belirten Kim Tae-woong, katlanabilir ekranlı telefon geliştirmek için Samsung’un yeterli zamana sahip olduğunu da dile getirmişti. Katlanabilir ekranlı telefonların satış fiyatına dair bir iddia ortaya atılmasa da yeni bir teknoloji olacağı için oldukça yüksek bir fiyattan kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. Katlanabilir ekranlı telefonlarla ilgili yeni bilgiler geldiğinde sizlerle paylaşacağız.