reklamı kapat

POPÜLER

Hugh Jackman’dan “wolverine” itirafı

Logan filmiyle Wolverine karakterine veda eden Hugh Jackman‘ın 17 yıllık uzun soluklu macerasının sonunda oldukça ilginç bilgiler öğrenmeye devam ediyoruz. Örneğin Hugh Jackman X-Men evrenine dahil olana kadar wolverine‘in (kutup porsuğu) gerçek bir hayvan olduğunu bilmiyormuş.

Süper kahraman uyarlamalarında daha önce çekimi gerçekleştirilen çizgi romanı geçtik hayatında hiç çizgi roman okumamış aktör ve aktrisler yer alabiliyor. Ancak bir yandan da bu durum oldukça normal. Hugh Jackman’ın durumunda ise işleri bir seviye yukarı taşıyor. Wolverine karakteriyle bütünleşen ve Logan filmindeki performansıya kalplerimize dokunan Jackman, 17 yıl boyunca hayat verdiği Wolverine ile ilgili en sempatik itirafını geçtiğimiz hafta düzenlenen bir etkinlikte yapmış. Film çekimlerine kadar kutup porsuğu olarak bilinen wolverine’lerin gerçekten var olduğunu bilmediğini söyleyen aktör, role seçilmesinin ardından derin bir araştırmaya girdiğini belirtiyor. İki hafta boyunca esaslı bir araştırma yapan Jackman, şans eseri rast geldiği belgeselleri de oturup izlediğini ekliyor.

wolverine (kutup porsuğu)


Wolverine karakterinin gerçek wolverine’den esinlenilerek yaratıldığını ise oyuncuya söyleyen yönetmen Bryan Singer olmuş. Jackman ilk duyduğunda öyle bir canlının var olmadığını söylemesinin ardından Singer’ın cevabı ise oldukça netmiş: “Hayvanat bahçesine gitmelisin.” Jackman’ın Avustralya’da büyüdüğü ve orada da hiç kutup porsuğu olmadığını düşünecek olursak esasen oyuncunun bunu bilmemesi çok da garip değil. Ancak yine de bu hikayesini daha az komik yapmıyor.

Hala vedasını hazmetmeye çalıştığımız Hugh Jackman’ı Wolverine olarak çok özleyeceğiz…