reklamı kapat

POPÜLER

Tissot’tan motosiklet tutkunları için sınırlı üretim “mücevher”: T-Race MotoGPTM Automatic Limited Edition 2017

14 Mart 2017

MotoGP’nin en önemli destekçilerinden olna Tissot, ilhamını motosikletten alan saatleriyle kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor.

Dünyanın en önemli motosiklet yarış organizasyonlarından birisi olan MotoGP‘nin önemli destekçilerinden olan İşviçre merkezli saat üretisi Tissot, bu ortaklığı motosiklet tutkunlarının da sokaklarda hissetmesi adına ürünler ortaya koymaya devam ediyor. Organizasyona özel olarak geliştirilen T-Race MotoGPTM Automatic Limited Edition serisinin 2017 versiyonuyla meraklıların karşısına çıkan Tissot, saatin tasarımı oluştururken tamamiyle yarışlarda kullanılan motosikletlerden esinleniyor. Rose gold renk seçeneği paslanmaz çelik kasa üzerine PVD kaplama olarak geliştirilen T-Race MotoGPTM Automatic Limited Edition’ın kadranındaki ikonik ön panel karbon sayaçları, ayak koyma yeri ve süspansiyon kolu gibi detayları bahsettiğimiz bu esinlenmelerin başında geliyor. Saatin jant şeklindeki şeffaf arka kapağından otomatik hareket rahatlıkla izlenebilirken bezele yerleştirilen fren diski ve lastik sırtı detaylar daha ilk bakışta dikkat çekiyor.


Saatin teknik özelliklerine baktığımız zaman paslanmaz gövdeye ek olarak, çizilmeye karşı dayanıklı safir kristal cama ve 10 bar basınca kadar suya dayanıklılığa (100 m) sahip olduğunu görüyoruz. Yaklaşık 45 milimetrelik bir kalınlığı bulunan T-Race MotoGPTM Automatic Limited Edition’ın en hoş ve koleksiyonerlerin dikkatini çekecek olan detaylarından birisi de özel olarak tasarlanmış kask şeklinde bir kutuyla birlikte geliyor olması. Motosiklet tutkunları ve koleksiyonerlerin beğenisine sunulan saatin ülkemizdeki fiyatıysa 3.990 TL olarak belirleniyor.