reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, MWC 2017’de gizemli bir ürün tanıtmaya hazırlanıyor

Galaxy Note7 faciasından sonra çalışmalarını hızlandıran Samsung son zamanlarda Galaxy S8’e dair iddialarda sıkça gündeme geliyor. Ancak merak uyandıran bu cihazın Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılmayacağı söyleniyor. Buna rağmen Samsung, Barselona‘da gerçekleşecek kongre için resmi bir duyuru paylaştı. Firmanın gizemli bir ürünle kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Aslında hepimiz artık ön ve arka panelini gördüğümüz, neredeyse tüm özelliklerini öğrendiğimiz Samsung Galaxy S8’nin resmen tanıtılmasını bekliyoruz. Ancak Samsung son yaşanan olumsuzluklardan sonra (daha net bir şekilde belirmek gerekirse Galaxy Note7’nin patlaması ardından) işleri sağlama alma konusunda kararlı görünüyor. Bunun için şubat ayında tanıtılacağı düşünülen Galaxy S8, Mobil Dünya Kongresi’nde karşımıza çıkmayacak. 8 megapiksel ön kamerasıyla dikkat çeken cihazın en iyi ihtimalle mart ayında resmen duyurulması bekleniyor.

Peki bu durumda Samsung tam olarak neyi tanıtmayı planlıyor? Bunun “mobil” bazlı bir kongre olduğunu göz önünde bulundurduğumuz zaman seçenekler giderek azalıyor. Çeşitli kaynakların iddialarına bakılırsa Galaxy S8 yerine bu sefer Galaxy Tab S3‘ü göreceğiz. Elbette bu şimdilik sadece bir tahminden ibaret. Samsung, Mobil Dünya Kongresi’ne dair paylaşımında herhangi bir cihaz ismine yer vermedi. Aksine gizemli bir havaya bürünmeyi tercih etti.