reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung, Galaxy Note serisinden vazgeçmiyor

Son aylarda Galaxy Note7‘den dolayı yaşanan olumsuzluklarla gündeme gelen Samsung‘un yeni serisinde Note ismini kullanmayacağı konuşuluyordu. Ancak firma Galaxy Note serisinden vazgeçmeyecek gibi görünüyor.

Akıllı telefon üreticisi denildiğinde akla ilk gelen markalardan olan Samsung‘un son zamanlarda yaşadığı problemler herkes tarafından biliniyor. Heyecanla beklenen Galaxy Note7‘ler patlama haberleriyle uzun süre gündemden düşmedi. Samsung bu problemi düzeltmek için uzun süre çabalasa da, istediği sonucu elde edemedi. En sonunda Galaxy Note7’yi piyasadan çekme kararı kalmak zorunda kaldı. Aradan geçen uzun zamanın ardından cihazların neden patladığı da ortaya çıktı. Tüm bu olumsuzluklar göz önünde bulundurulunca birçok kaynak Samsung’un Galaxy Note serisinin üretimini durduracağını ve yeni bir seri ile kullanıcı karşısına çıkacağını düşünüyordu. Fakat Samsung’un böyle bir niyeti olmadığı ortaya çıktı.

Samsung adına konuşan D.J. Koh, şimdiye kadar birçok iddia ile gündeme gelen cihazın isminin Galaxy Note8 olacağını onaylamış oldu. Bunu da açıklamasında yer alan “Daha iyi, daha güvenli ve daha yenilikçi bir Galaxy Note8 getireceğiz.” sözleriyle yapmış oldu.

Samsung’un bu kadarı oldukça cesur bir hamle olarak görülüyor. Note serisinin isminin patlamalar ve olumsuzluklarla özdeşleşmesinin ardından yeni bir başlangıç yapmak çok daha kolay olabilirdi ancak firma zor yolu seçmiş gibi görünüyor.