reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Odyssey Neo G9

Samsung Odyssey Neo G9 için çok yüksek Türkiye fiyatı belli oldu

Geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan Samsung Odyssey Neo G9 için beklenen Türkiye satışı da başlıyor. Model için fiyat kendisini gösterdi.

Samsung Odyssey Neo G9, ismindeki “Odyssey” ibaresinden anlaşılabileceği üzere direkt olarak oyuna ve oyunculara hitap ediyor. Ancak bu kitle çok ama çok kısıtlı. Çünkü “sınırları aşın” mottolu ürünün Türkiye fiyatı tam 26.999 TL seviyesinde yer alıyor. Ürün henüz Samsung resmi satış kanalının stoklarında yer almıyor.

Teknik olarak hatırlamak adına Samsung’un ilk mini-LED oyuncu monitörü olma özelliğini taşıyan yeni Odyssey Neo G9, bu sayede derin siyahlar ve yüksek parlaklığı bir araya getiriyor. Burada özellikle HDR konusunda LCD ya da QLED monitörlerden daha iyi sonuçlar alınabiliyor.

49 inç gibi dev bir boyutu bulunan Odyssey Neo G9, tam olarak 5120×1440 piksel çözünürlük sunuyor ve karanlıkta kör edebilecek kadar yüksek olan 2.000 nit parlaklığa çıkış yapabiliyor.

Sayfadaki fotoğraflarda da görebileceğiniz üzere inanılmaz yüksek kavisle tasarlanan oyuncu monitörü, 32:9 en boy oranı ile kaviste olduğu gibi ultra geniş açıda da sınırları zorluyor.

Elbette AMD FreeSync Premium Pro ve Nvidia G-Sync desteklerine sahip olan Samsung Odyssey Neo G9, standart portlar yanında HDMI 2.1 de taşıyor ve 1 ms tepki süresi ve 240 Hz yenileme hızı gibi olmazsa olmaz teknik detayları bünyesinde barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Odyssey Neo G9 yurt dışında da pahalı bir seçenek

Arkasında firmanın benzer diğer modelleri gibi dikkat çekici bir aydınlatma kullanılan modelin en kötü ve hatta tek kötü yanı ise fiyatı oluyor. Odyssey Neo G9 için açıklanan yurt dışı fiyatı da tam 2.500 dolar seviyesinde bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın