reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung telefonları etkileyen skandal hata

Samsung telefonlar için skandal bir iddia ortaya atıldı. Şirketin resmi forumunda da paylaşılan bu iddia kullanıcıların mahremiyetini tehlikeye atıyor.

Bazı Samsung akıllı telefonlarda kullanıcıların canını sıkacak büyük bir açık keşfedildi. Resmi Samsung forumunda ve Reddit‘te yer alan bu açığa göre firmanın yerleşik Mesajlar uygulaması, kullanıcıların bilgisi dışında mesajlar gönderiyor. Reddit kullanıcısının iddiasına göre, kendisi uyurken fotoğraf galerisinde yer alan fotoğraflar kız arkadaşına gönderilmiş. Mesajların gönderildiğine ilişkin uyarı da vermeyen uygulamanın, başka kullanıcılara da benzer şekilde rastgele fotoğraf gönderdiği ortaya çıktı. Geniş çaplı gibi görünen sorunu, Galaxy Note8, Galaxy S9 gibi son model cihazlara sahip kullanıcıların da yaşadığı biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rastgele fotoğraf gönderiyor

Söz konusu hatanın yakın zamanlarda yayınlanan bir güncelleme ile ilgili olabileceği konuşuluyor. Samsung yetkilisinin Verge‘e yaptığı açıklamaya göre firma yapılan şikayetleri değerlendiriyor. Teknik ekibin konuyla ilgilendiği belirtilmiş. Firma, bu sorunu yaşayan kullanıcıların kendileriyle iletişime geçmesi konusunda da kullanıcıları cesaretlendiriyor.

Sorunun yeni bir güncelleme ile çözülmesi bekleniyor. Ancak o zamana kadar ayarlardan kullanılacak varsayılan mesajlaşma uyulamasını değiştirebilirsiniz. En iyi alternatif ise şu noktada Google. Google’ın Android Mesajlar uygulamasını indirip varsayılan mesaj uygulaması olarak seçebilirsiniz. Sorunun çözümü için yayınlanacak güncellemenin tarihi ise net değil.