reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S24 serisi Akıllı telefon LOG Tasarım

Samsung, telefonları için bir Battery AI özelliği sunabilir

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, ortaya atılan iddialara göre telefonları için bir Battery AI özelliği sunabilir.

Samsung, akıllı telefon merkezli yapay zeka dönemine erken giriş yaptı ve elbette daha fazlası için de çalışmalar yapıyor. Örneğin firmanın şu an bir Battery AI özelliği üzerinde çalıştığı aktarılıyor, bu yapay zeka temelli özelliğin telefonların performansını kısmadan batarya/kullanım ömrünü artıracağı söyleniyor. İlk olarak Galaxy Z Fold6/Z Flip6 ile karşımıza çıkarılacağı iddia edilen özellik, bir kaynağa göre aktif edildiği zaman arka planda yapacağı optimizasyonlar ile beraber ekstra 30 dakikalık bir fark yaratabilir. Bu farkın son aşamada daha yüksek olma ihtimali de bulunuyor, yapay zekanın gücü gerçekten gerekli yerlerde kullanarak ciddi bir tasarruf getirme ihtimali oldukça olası ya da başka bir deyişle gerçekçi görünüyor. Samsung bu aralar birçok farklı yeni telefonla gündeme geliyor, örneğin kesin olarak Samsung Galaxy S24 FE  modeli yolda bulunuyor. GalaxyClub tarafından geçtiğimiz hafta içinde bulunduğu kadarıyla Samsung şu an “R12” kodlu yeni bir akıllı telefon geliştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S20 FE, Galaxy S21 FE ve Galaxy S23 FE için “R8”, “R9” ve “R11” kodlarını kullanan Samsung, buradan işaretle bir Samsung Galaxy S24 FE modeli geliştiriyor ve merak edilen telefon en son SM-S7210U adıyla İngiltere merkezli operatör EE’nin resmi veri tabanında da kendisini göstermişti. Daha önce de gündeme gelen telefon, iddialara göre küresel birçok pazarda Exynos 2400 işlemci ile satılacak (Türkiye’ye gelirse burada da Exynos 2400 ile satılacaktır) ve bütçe dostu bir amiral gemisi olarak geniş bir kitleye hitap edecek.

4.500 mAh pil üzerine kurulacağı da verilen ilk bilgiler arasında olan telefon, Galaxy S23 FE modeli gibi fiyat-performans odağında çok dikkat çekebilir. Esneme yapmayan bir OLED panel üzerine kurulacağı da iddia edilen Galaxy S24 FE, henüz kesin değil ancak daha önceki beklentilerin aksine yakında tanıtılabilir, hatta 10 Temmuz tarih iddiasına sahip bir sonraki Galaxy Unpacked kapsamında görücüye çıkarılabilir.

Samsung haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle