reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S24 LOG Tasarım

Samsung Galaxy S24 serisi için yeni tarih verildi

Samsung Galaxy S24 serisi bugün yine yeni bilgiler ile gündemde yer alıyor. Bu sefer gelen bilgi tanıtım tarihi özelinde oluyor.

Samsung Galaxy S24 serisi yapılan yeni paylaşıma göre resmi olarak 17 Ocak 2024 tarihinde ABD merkezli olarak lanse edilecek. Telefonlar belirli pazarlarda 18 Ocak 2024 tarihinde ön siparişe açılacak, ön sipariş yapanlara teslimatlar ise 26 Ocak 2024 tarihinde başlayacak. Modellerin stoktan herkese satışı ise aktarıldığı kadarıyla 30 Ocak 2024 tarihinde olacak. Telefonlar yüzde 99 ihtimalle bu tarihte Türkiye’de de elde edilebilir hale gelecek. Galaxy S24 serisi son dönemde daha çok yapay zeka haberleriyle ses getirmişti. Kaçıranlar için Galaxy S24 serisi için geçtiğimiz ay içinde taşıyacakları yapay zeka gücü yüksek işlemcilerin de etkisiyle şirketin ürettiği en akıllı telefonlar olacak iddiası ortaya atıldı. Bu gelişme, telefonların özellikle üretken yapay zeka üzerinden birçok imkan getireceğine işaret ediyordu. OpenAI imzalı ChatGPT ve Google imzalı Bard gibi sohbet botlarının sunduğu bazı özellikleri yerleşik olarak sunacak bilgisi verilen telefonlar, kaynaklara göre yazılanlardan içerik (Görsel ya da yazılı) içerik de üretebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sesli yönetiminin ve etkileşimin de çok güçlü olacağı Galaxy S24 serisi, son bilgilere göre taşıdıkları yapay zeka altyapısı ile kullanıcıların sık sık kullandığı uygulamaları ve kullanım tarzlarını analiz ederek, bazı kompleks görevleri otomatik olarak yerine getirebilecek.

Telefonlar aktarıldığı kadarıyla hava durumu, trafik koşulları ve bazı spesifik uygulama özellikleriyle alakalı bilgileri sunmak için kullanıcının varış yerini ve seyahat süresini analiz edebilecek. Kişilere istedikleri formatta e-postalar oluşturabileceği de söylenen Galaxy S24 serisi, kısa süre önce tanıtılan Galaxy AI temeliyle yeni bir dönem başlatacak.

Bu altyapı için Samsung’un yaptığı açıklama şöyle olmuştu:Galaxy AI, kişisel asistanlardan öteye geçerek, günlük mobil deneyimi sadece Samsung’un geliştirdiği cihazlarda değil, bulut tabanlı yapay zeka çözümleriyle de zenginleştiriyor. Bu çözümler, açık kaynak iş birlikleri ve sektör liderleriyle gerçekleştirilen ortaklıklar sayesinde destekleniyor.

Galaxy AI, özellikle telefonun asıl amacı olan iletişim fonksiyonunu geliştiren AI Live Translate Call (Yapay zeka destekli canlı çeviri) özelliği ile dikkat çekiyor. Bu, kullanıcılara kişisel bir çevirmen deneyimi sunarak, farklı dillerdeki insanlarla sorunsuz iletişime imkan tanıyor.

Bu özellik telefondaki arama işlevine entegre edildiğinden, üçüncü taraf uygulamaları kullanma zorunluluğu ortadan kalkıyor. Ses ve metin çevirileri kullanıcı konuşurken gerçek zamanlı olarak yapılıyor ve böylece başka dilde konuşan birini aramak, bir program izlerken tek dokunuşla altyazıları açmak kadar kolay hale geliyor. Bu, Galaxy AI cihazının kendi özelliği olduğu için, içeriği ne olursa olsun özel konuşmalar asla cihaz dışına taşınmıyor.”

Samsung Galaxy S24 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle