reklamı kapat

POPÜLER

Samsung LOG Tasarım

Samsung yöneticilerini altı günlük çalışma düzenine geçiriyor

 - Güncelleme: 18 Nisan 2024 15:44

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung yöneticilerini birçok şirketten farklı olarak altı günlük çalışma düzenine geçiriyor.

Şu an dünya genelinde birçok firma çalışan / iş verimini artırmak adına haftada dört gün çalışılan düzeni test ediyor ve bundan çok iyi geri dönüşler alan çok sayıda şirket bulunuyor. Samsung ise yeni gelen bilgilere göre üst düzey yöneticilerini altı günlük çalışma düzenine geçiriyor. Aktarıldığı kadarıyla teknoloji devi artan rekabet, düşen gelirler ve küresel ekonomik belirsizliklerle mücadele etmek için kriz yönetimi moduna giriyor, bu yüzden yöneticilerin daha fazla çalışması isteniyor. Altı günlük çalışma düzeninin tüm şirketi kapsadığı söyleniyor, firma altı gün çalışma ile kriz durumunun” ne kadar ciddi olduğunu herkese hissettirmek istiyor. Bu arada firmadaki bazı yöneticilerin uzun süredir “gönüllü” olarak haftada altı gün çalıştığı belirtiliyor. Haftada altı gün çalışma elbette görülmemiş bir şey değil. Türkiye dahil birçok ülkede insanlar sadece pazar günü tatil yapabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung bu aralar en azından mobilde iyi zamanlar geçiriyor. Örneğin şirket geçtiğimiz hafta gelen verilere göre küresel akıllı telefon satışlarındaki liderliği Apple’a kaptırdıktan beş ay sonra yeniden ele geçirdi. Galaxy S24 serisiyle gerçekten çok ciddi ilgi gören marka, Counterpoint Research’ün verilerine göre şubat ayında 19,69 milyon akıllı telefon satarak yüzde 20 pazar payı elde etti ve 17,41 milyon telefon satarak yüzde 18 pay elde eden Apple’ı net bir şekilde geride bıraktı. Analistler Samsung’un liderliğe dönüşünü Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa pazarlarındaki güçlü satışlara bağlıyor, satışların önümüzdeki aylarda da artması bekleniyor.

Samsung haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

İLGİLİ HABERLER