reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’dan kapaklı akıllı telefon sürprizi

08 Temmuz 2015

Samsung, Galaxy serisinden apayrı yepyeni bir akıllı telefon modeliyle karşımızda. İsmi henüz açıklanmayan ve şu an SM-G9198 kod adıyla anılan telefon kapaklı tasarımla geliyor. Üstelik telefonun teknik özellikleri de bir hayli etkileyici.

Avrupa ve Amerika pazarlarında kaybolmaya yüz tutsa da kapaklı telefonlar özellikle Uzak Doğu’da hala yaygın bir şekilde kullanılıyor. Ancak bu telefonlar kullanıcıların konuşma ve mesajlaşma gibi günlük ihtiyaçlarını karşılamaktan fazlasını vermiyor. Samsung’un çok yakında duyurmaya hazırlandığı kapaklı telefonu ise piyasadaki birçok akıllı telefonla yarışacak düzeyde teknik özelliklere sahip.

1280 x 768 piksel çözünürlüklü 3,91 inç ekran, 1,8 GHz hızında çalışan Snapdragon 808 işlemci, 2 GB RAM, 16 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera, telefonun temelini oluşturan özellikler arasında. Android 5.1.1 Lollipop sürümüyle gelen SM-G9198 ayrıca LTE bağlantı ve microSD hafıza desteği de sunuyor. Telefonun kapaklı olması elbette nispeten kalın ve ağır bir cihaz anlamına geliyor. Ekran kapağı kapalı konumdayken 119,7 x 66,6 x 16,7 mm ölçülerine gelen telefon 191 gram ağırlığında.

TENAA diye bilinen Çin’in Telekomünikasyon Ekipmanları Belgelendirme Merkezi tarafından onaylanan telefonun kısa bir süre sonra duyurulması bekleniyor. Samsung’un kapaklı telefon sürprizi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

İLGİLİ HABERLER