reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung’dan NVIDIA’ya büyük darbe!

Uzun bir süre dizi izler gibi takip ettiğimiz Apple-Samsung patent savaşlarının yerini dolduracak bir çekişme bizi bekliyor. Yeni sezonda da savaşlar, taraflardaki ufak tefek değişikliklerden sonra kaldığı yerden devam ediyor. Bu sezona damga vuracak isimler ise Samsung ve NVIDIA.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan test krizinden sonra Samsung, grafik işlemci devini bu kez patentten vurmaya hazırlanıyor. ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu’na (USITC) başvuruda bulunan Güney Koreli şirket, elinde bulundurduğu patentleri ihlal ettiği gerekçesiyle, NVIDIA grafik işlemci satışlarının durdurulmasını talep etti. Ancak Apple davasındakinin aksine bu kez ilk taşı Samsung değil, NVIDIA attı.

NVIDIA geçtiğimiz eylül ayında patent ihlaline girdiğini iddia ederek Galaxy Note 4, Galaxy S5 ve Galaxy Tab S satışlarının durdurulmasını talep etmişti. USITC olayı henüz bir karara bağlamasa da ekim ayında soruşturma başlattığını duyurmuştu. Tüm bu yaşananlardan sonra Samsung’un yanıtı ise sert oldu. Güney Koreli şirket, benzer iddiayla bu kez NVIDIA grafik işlemcilerin ABD satışlarının durdurulması yönündeki dilekçesini USITC’ye iletmiş durumda. Patent davaları konusunda bir hayli tecrübe sahibi olan şirket NVIDIA’yı alt edebilecek mi, merakla bekliyoruz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung’dan NVIDIA’ya büyük darbe!” için bir cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    Darbe nerede? İkisi de dava açmış kazanan var mı?