reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, Nvidia’yı tüketiciyi kandırmakla suçluyor

Mobil cihazlar arasındaki rekabette oldukça önemli hale gelen test yazılımları sonuçları, teknoloji dünyasının iki devi Samsung ve Nvidia‘yı karşı karşıya getirdi. Samsung, Nvidia’nın test sonuçlarını çarpıttığı ve kullanıcıları kandırdığı iddiasıyla firmaya dava açtı.

Shield Tablet’in test sonuçlarında Tegra K1’in Galaxy Note 4’teki Exynos 5433 işlemcisini geride bırakmasına itiraz eden Samsung, Nvidia’nın test sonuçlarında değişiklik yaptığını ve skorları yükselttiğini iddia ediyor. Nvidia ise, buna karşı olarak, kutusundan yeni çıkarılan Shield Tablet’ler ile testlerin gerçekleştiğini ve herhangi bir müdahale yapılmadığını savunuyor.

Bu davada itiraz eden konumda bulunan Samsung, daha önce benzer suçlamalar ile uğraşmak zorunda kalmıştı. Ortaya çıkan verilere göre Samsung, Android 4.4 sürümüne geçinceye kadar tüm cihazlarında test sonuçlarını yükseltmişti. Daha sonra ise artık bu tarz yükseltmeleri yapmayı bırakmıştı.

Sonuç olarak Nvidia ne kadar kendini savunsa da iki firma arasındaki dava süreci başladı. Sonucunda kimin haklı olacağını ise zaman gösterecek.

YORUMLAR