reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft’tan akıllı e-posta filtresi: Clutter [Video]

Microsoft, yayınladığı duyuru ile Office 365 kullanıcılarının e-posta kutularını organize etmelerini sağlayan yeni aracı “Clutter”ı görücüye çıkardı. Mail’lerinizi önem sırasına göre düzenleyerek hesabınızı daha verimli yönetmenize yardımcı olan servis, bakmanız gereken içeriklerin yüzlerce mail içerisinde kaybolup gitmesini önlüyor.

Aslında akıllı bir filtreleme hizmeti olan Clutter, mesaj kutusunda biriken e-postaları sınıflandırarak önemli ve önemsiz şeklinde ikiye ayırıyor. Office Graph altyapısına sahip olan uygulama, kullanıcı alışkanlıklarını takip ederek neyin daha önemli olduğunu algılayarak kullanıcıları mail çöplüğünden kurtarıyor. Outlook Web App üzerinden etkinleştirilen Clutter, kullanıcıların daha önce hangi tür içerikleri okuduğunu ve hangilerini göz ardı ettiğine bakarak akıllı algoritmasıyla buna göre bir sıralama yapıyor.

clutter_2
Gün geçtikçe kullanıcı hakkında detaylı fikir sahibi olmaya başlayan servis, daha isabetli kararlar verebiliyor. Bunun için kullanıcılar, istediği takdirde e-postaları etiketleyerek Clutter klasörüne sürükle bırak yöntemiyle göndererek, uygulamanın öğrenme sürecine katkıda bulunabiliyor. Şimdilik sadece business kullanıcılarına hitap eden yeniliğin diğer üyelere ne zaman sunulacağı netlik kazanmış değil.

VİDEO