reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un güvenlik kamyonu yola çıktı

04 Şubat 2016

Samsung geçtiğimiz yıl bir konsept fikir olarak geliştirdiği güvenlik kamyonunu hayata geçiriyor. Arkasındaki dev ekranla hayat kurtarmak üzere tasarlanan dev kamyon, Arjantin yollarında denenmek için gün sayıyor.

Samsung’un Safety Truck adıyla yola koyulan güvenlik kamyonu veya TIR’ını kısaca hatırlatalım. Kamyonun ön tarafına yerleştirilen kamera, öndeki yol durumunu arkaya yerleştirilen dev ekrana aktarıyor ve böylece kamyon arkasındaki sürücüler ön tarafta ne olup ne bittiğini takip edebiliyor. Özellikle sollama durumlarında hayat kurtarıcı özelliğe sahip olan kamyon, aynı zamanda trafiği de rahatlatıyor.

İlk başlarda promosyon amaçlı geliştirilen bir proje zannetsek de Samsung bu konuda epey kararlı. Pilot programa Arjantin’de başlayan teknoloji devi, dört ay içinde güvenlik kamyonunu dünyanın farklı yerlerine de getirmeyi planlıyor. Başlangıç için Arjantin’in seçilmesinin nedeni, ülkede trafik kazalarının çok sık yaşanması ve bu kazaların çoğunun TIR ve kamyon sollarken gerçekleşmesi.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung’un güvenlik kamyonu yola çıktı” için bir cevap

  1. UU dedi ki:

    Daha kalın çerçevesi yok muydu? biraz daha kalın olsun arabarı hiç göremesinler.