reklamı kapat

POPÜLER

Sanal defile yapmayı sağlayan boyama kitabı: My Virtual Fashion Show [Video]


Crayola‘nın piyasaya yeni sunduğu boyama kitabı, başta çocuklar olmak üzere kendi giysilerini tasarlamak isteyen herkesi hayallerine bir adım daha yaklaştırıyor. Şubat ayında New York’ta gerçekleştirilen 111’inci Oyuncak Fuarı’nda tanıtılan en ilgi çekici ürünlerden biri olan My Virtual Fashion Show, 10 adet şablon içeren bir boyama kitabı ve 12 renkli kalemden oluşuyor. Ancak setten faydalanabilmek için yaratıcılığın yanı sıra bir de iOS veya Android tabanlı mobil cihaza ihtiyacınız var.

Yaratıcılık ve teknolojiyi birleştiren moda tasarım setleri 90’lı yıllardan beri piyasada olsa da, My Virtual Fashion Show’u benzer ürünlerden ayıran en önemli özellik kullanım kolaylığı. Kitabın sayfalarındaki köşe işaretleyiciler çocuklara tasarımların fotoğrafını çekerken kolaylık sağlamakla kalmıyor, My Virtual Fashion Show’un mobil uygulaması bu köşe işaretleyicileri referans alarak fotoğrafları 3 boyutlu tasarımlara dönüştürüyor. Bu aşamanın ardından kıyafeti giyen modelin görünümünü değiştirip çeşitli aksesuarlar da eklemek de mümkün.
mvfs01
Ancak ürünün çeşitli kısıtlamaları da söz konusu. Öncelikle kitabın içerdiği şablon sayısı çok az, üstelik verilen şablonlarda kıyafetin modeli üzerinde oynama yapılamıyor, sadece tasarımın renk ve desen özelliklerine karar verebiliyorsunuz.

Tüm kısıtlamaları ve 45 dolar fiyat etiketine rağmen, bu setin çocuklar kadar moda tasarımını hobi edinmiş yetişkinler tarafından da ilgi göreceğine şüphe yok.

VİDEO

YORUMLAR