reklamı kapat

POPÜLER

Savaş uçaklarından ilham alan dünyanın en ufak ve etkili bıçağı [Video]

Gezmeyi, kamp yapmayı veya piknik etkinliklerini seviyor ancak istediğiniz gibi taşınabilir bir bıçak bulamıyorsanız B-2 Bomber Nano Blade aradığınız ürün olabilir.

Kickstarter kampanyası başlatılan bu özel bıçak oldukça ufak boyutuna rağmen sert cisimleri bile kesebiliyor olmasıyla dikkat çekiyor. Bomber & Company tarafından tasarlanan ürün askeri bir havaya sahip. Bunun nedeni ise tasarım sürecinde B-2 hayalet savaş uçaklarından ilham alınması. Varlığı hissedilmeyen bu bıçak doğada karşılaşacağınız her türlü yüzeyi kesebiliyor. Kağıt, paket, tırmanış için kullanılan kalın ipler, deri, ağaç gibi tüm yüzeyler üzerinde rahatlıkla çalışma olanağı sunuyor. Bıçağın ince ucu ise gerekli durumlarda tornavida gibi kullanılabiliyor. Bu özelliğiyle kullanıcılarına zorlu durumlarda bir kolaylık daha sunmuş oluyor.

Siyah paslanmaz çelikten üretilen bu bıçağın tam açık hali 88 mm uzunluğunda. Katlanmış hali ise 44 mm uzunluğa ve 20 mm genişliğe sahip. Hafifliğiyle öne çıkan bıçağın ağırlığı sadece 28 gram. Kısacası neredeyse yok gibi. Katlanmış haliyle kot pantolonların anahtar cebine bile sığabiliyor. Böylece yanınızda taşımayı dert etmiyorsunuz.

B-2 Nano Blade’e sahip olmak için kampanyaya 25 dolar katkıda bulunmak gerekiyor. Kullanıcı oldukça kolay olan bu ürüne dair görüntüleri haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.

VİDEO