reklamı kapat

POPÜLER

Parrot
Parrot

Bombardıman uçaklarından ilham alan drone [Video]

Parrot, yeni drone’u Parrot Disco’yu CES Fuarı’nda sergiledi. Tasarımıyla piyasadaki drone’lardan farklı bir görünüme sahip olan drone, tasarım açısından hayalet tipi bombardıman uçaklarını andırıyor. Sabit kanat tasarımıyla dikkat çeken Parrot Disco ilk kanat yapılı drone olarak göze çarpıyor.

Kanatları kolay bir şekilde çıkarılabilen 680 gram ağırlığındaki drone, piyasadaki dört pervaneli drone’lardan daha hızlı uçabiliyor. Saatte 80 kilometre hıza ulaşabilen drone’un havalanması ise oldukça kolay. Havaya fırlatarak havalanabilen drone, pili tam şarj edildiğinde 45 dakika havada kalabiliyor. 3 eksenli dijital sabitleme özelliğine de sahip olan drone, Eve Dön özelliği sayesinde başlangıç pozisyonuna geri dönebiliyor.

Otomatik iniş ve drone’un düşmesinin önüne geçilmesi için otomatik pilot özelliğine de destek veren Parrot Disco, Skycontroller FPV (first-person view) gözlükleriyle ve RC kumandalarıyla da uyumlu. Burun kısmında 14 megapiksel çözünürlüklü ve F/2.3 diyaframlı bir kameranın tercih edildiği Parrot Disco, bu yıl piyasadaki yerini alacak. Parrot Disco’nun net çıkış tarihi ve satış fiyatı henüz belli değil.

VİDEO