reklamı kapat

POPÜLER

Bentley Continental GT Speed
Bentley Continental GT Speed
Bentley Continental GT Speed

Jet uçaklarından ilham alan özel üretim Bentley Continental GT Speed

Bentley uzun yıllar iş birliği yaptığı İsviçreli saat üreticisi Bretling ile yine sıradışı bir otomobile imza attı. Bentley Continental ailesinin özel bir otomobili olan Bentley Continental GT Speed, Bretling Jet takımı uçağı L-39C Albatros’tan ilham alıyor.

Dünya genelinde sadece 7 adet üretilecek bu özel otomobilin Bentley’nin Mulliner özelleştirme bölümü tarafından üretildiği belirtiliyor.

Lacivert-gri renkteki gövdesi ve dış mekan/iç mekandaki sarı süslemeleriyle ilgiyi üzerine çekmeyi başaran otomobilde mevcut GT Speed modelinde de yer alan 6 litre çift turboşarj W12 motor kullanılıyor. Bu motor sayesinde 626 beygir güç ve 820 Nm tork üretebilen otomobil, saatte 100 km hıza ulaşabilmek için yalnızca 4 saniyeye ihtiyaç duyuyor. Otomobilin saatteki maksimum hız değeri ise yaklaşık 330 kilometre. 31 Temmuz’da Seattle’da gerçekleşecek Boeing Safari Airshow‘da görücüye çıkacak otomobili satın alacaklara Bentley’nin güzel bir süprizi de var. Otomobili satın alacak kişilere özel yapım Bentley Continental GT Speed’in anahtarlarını, otomobilin ilham aldığı uçağın pilotu tarafından verilecek ve bu şanslı kişi jet uçağında pilotla tur atabilecek.