reklamı kapat

POPÜLER

Facebook kendi müzik servisini mi açıyor?

Apple Music‘in de dahil olmasıyla online müzik servisleri arasındaki rekabet iyiden iyiye kızışmaya başladı. Önümüzdeki yıllarda büyük bir sıçrama yaşaması beklenen bu online müzik furyasına katılmak isteyen firmalardan birinin de Facebook olduğu söyleniyor. İddialara göre Facebook, müzik şirketleriyle görüşmelere başladı bile.

Aktarılan bilgilere bakılırsa Facebook, online müzik pastasından payını almak için kolları sıvamış durumda. Büyük müzik şirketleriyle görüşmeler halinde olduğu söylenen Facebook’un, şarkıların lisansını almaya çalıştığı ifade ediliyor. Daha önce online müzik servisi piyasasına giriş yapabileceğiyle ilgili herhangi bir belirti göstermeyen Facebook ile ilgili ortaya atılan bu iddia oldukça şaşırtıcı. Bir diğer yandan Facebook’un reklam alabilmek için  devamlı olarak farklı alternatifler denemesi, reklamların yer aldığı bir müzik servisinin olma ihtimalini akıllara getiriyor.

Ayrıca Facebook üzerinde müzik dinleyecek kullanıcıların sitede daha uzun vakit geçirecek olmasının da şirketi böyle bir karara götürdüğü düşünülüyor. Görüşmelerin erken aşamada olduğu belirtilirken konuyla ilgili Sony, Warner Music, Universal Music’den herhangi bir açıklama gelmediğini de söyleyelim. Aynı şekilde Facebook da konuya henüz bir açıklama getirmedi.

İLGİLİ HABERLER