reklamı kapat

POPÜLER

Taur Elektrikli scooter

Şehir hayatına özel dikkat çekici elektrikli scooter: Taur [Video]

Elektrikli bisiklet ve motosiklet modelleri yanında elektrikli scooter modellerinin de sayısı artıyor. Bunların en yenisi “şehirli” Taur oluyor. İşte detaylar;

Elektrikli scooter modelleri artık şehirlerin bir parçasına haline geldi. Ancak bu alanda gelen birçok model çok da konforlu değil. Bunu değiştirme amacıyla karşımızda olan Taur, şu an Kickstarter’da destek arıyor. Katlanabilir yapıda olan ve ters çevrildiği zaman gidonu üzerinde dik konumda durabilen model, birçok benzerinden daha farklı bir sürüş pozisyonu kullanıyor. Burada bir bakıma bisiklet sürüşünü de akıllara getiren Taur, öne doğru tasarlanan sürüş pozisyonu ile rakiplerinden daha güvenli ve konforlu bir yol deneyimi getiriyor.

Sürüş sırasında ayakların gövdenin kendisine değil yanlara konulan ve kapatılabilen bölümlere konulan Taur, Continental imzalı kalın lastiklere ve bunları saran çamurluklara sahip. Gece sürüşü için yerleşik LED aydınlatması olan elektrikli scooter, arkasında hidrolik disk fren taşıyor. Öndeki fren sistemi ise frenleme sırasında oluşan enerjiyi pile geri aktarabiliyor.

Elektrikli scooter Taur büyük destek görüyor

500W elektrik motoru ile 39 km/s hıza çıkabilen ve tam dolu olduğunda 35 km kadar yol yapabilen model, 3 saat içerisinde tamamen doldurulabiliyor. Güvenlik açısından kişisel telefon üzerinden giriş sunan Bluetooth destekli Taur, mobil uygulaması üzerinden hem takip edilebiliyor hem güncellenebiliyor hem de özelleştirilebiliyor.

115 kg taşıma kapasitesi olan model, 15,5 kg ağırlığa sahip. Peki fiyat? Modelin Kickstarter için minimum bağış miktarı yaklaşık 1.100 dolar seviyesinde yer alıyor. Yani model oldukça pahalı bir seçenek oluşturuyor. Ürünün tanıtım videosunu sayfanını üstünde izleyebilirsiniz.