reklamı kapat

POPÜLER

Şekil değiştiren robotik manken [Video]

Hong Kong Polytechnic Üniversitesi‘nde geliştirilen şekil değiştiren robotik manken, kısa süre içinde her beden ölçüsüne uygun hale gelebilmesiyle online alışverişte devrim yapabilecek nitelikte bir ürün.

Hong Kong Polytechnic Üniversitesi Tekstil ve Giyim Enstütüsü’nde çalışan Dr. Allan Chan‘ın i.Dummy ismini verdiği manken, terzilerin kullandığı geleneksel prova mankeninin en ileri seviye halini temsil ediyor. Saniyeler içinde her beden ölçüsünü ve her vücut şeklini taklit edebilecek bir hale bürünebilen manken, hazır giyim endüstrisine ciddi katkılar sağlayabilecek bir ürün.

i.Dummy
Mağazaya gitmeden satın alınan tekstil ürünlerinin en büyük sıkıntısı, deneme fırsatı olmadığı için size en uygun bedeni tahmini olarak almak zorunda olmanız. i.Dummy’nin daha yaygın olarak kullanıldığı bir dünyada ise herkes vücut ölçülerini göndererek üzerine tam oturan tekstil ürünlerini zahmetsizce alabilir.

Modacılar ve tasarım öğrencileri dahil, giyim sektörünün büyük bölümü için oldukça işe yarar bir tasarım olan i.Dummy, katıldığı birkaç tasarım yarışmasından da ödüle layık görülmüş.

VİDEO

YORUMLAR