reklamı kapat

POPÜLER

Sharp’tan rekabetin gerisinde kalmayan yeni model: Aquos R [Video]

Genelde giriş ve orta segmentteki akıllı telefon modelleriyle tanınan Sharp, bu kez amiral gemisi modellerle rekabet etmeye hazırlanıyor. Aquos R isimli cihaz, gelişmiş teknik özellikleriyle dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor.

Tasarım anlamında pek yenilikçi olmayan Aquos R, sıradan görünüşüyle amiral gemisi modelden ziyade daha düşük seviyede bir telefon izlenimi uyandırıyor. Fakat teknik özelliklere baktığımızda telefonun ne kadar başarılı olduğu net bir şekilde anlaşılıyor. 5,3 inçlik QHD ekranla gelen telefonun  ekranı HDR 10 desteğiyle zengin renkler sunuyor. IGZO ekran, gecikmeyi en aza indirgeyerek üst düzey bir dokunmatik ekran deneyimi sunmayı hedefliyor. Telefonda çift kamera bulunmasa da yine de Aquos R’nin kamera performansı oldukça iddialı görünüyor. Arka tarafında 22,6 megapiksel çözünürlüğünde kamera barındıran telefonun önünde ise 16 megapiksel çözünürlüklü kamera bizleri karşılıyor. Ana kamera 1.9 diyafram değeri ve 90 derece geniş açı sunuyor. Ayrıca ana kamerada optik görüntü sabitleme özelliğine de yer veriliyor.


Aquos R’de 3.160 mAH büyüklüğünde pil yer alıyor. Quick Charge 3.0 hızlı şarj teknolojisine sahip olan cihazda USB-C girişi bulunuyor. Telefon EMOP adı verilen bir yapay zeka ile birlikte geliyor fakat bu yapay zekanın detayları bilinmiyor. Telefonun çıkış tarihi ve fiyat bilgilerinin gelecek dönemlerde detaylanması bekleniyor.

VİDEO