reklamı kapat

POPÜLER

Signal LOG Tasarım

Signal mesajlaşma uygulamasına kullanıcı adları geliyor

Spesifik olarak gizliliğe odaklanmış bir mesajlaşma uygulaması olarak uzun zamandır hayatımızda olan Signal için kullanıcı adları geliyor.

“Olmasını istediğin tüm özelliklerin yanı sıra gizliliğe odaklanmış bir mesajlaşma deneyimine merhaba de” açıklaması ile öne çıkarılan Signal, bugün çıkan haberlere göre kişilerin telefon numaralarını paylaşmak zorunda kalmamaları için hesaplarına kullanıcı adı eklemelerine izin vermeyi herkese açık şekilde test etmeye başladı. Bu test özelliği hakkında şirket, “Kullanıcı adları bir dizi rakamla eşleştirilir ve profilinizde paylaşılmaz. Her kullanıcı adının benzersiz bir QR kodu ve sizinle sohbet başlatmak için arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir bağlantısı vardır. Kullanıcı adınızı başkalarının sizinle iletişim kurabileceği birincil yol olarak kullanmak için Ayarlar > Gizlilik > Telefon Numarası > Numaramı kim bulabilir altında yer alan telefon numarası bulmayı kapatmanız yeterli olacak.” açıklamasında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eğer çok hakim değilseniz çok popüler uygulama hakkında firma şu bilgileri de veriyor: “Açık kaynaklı Signal Protokolü ile desteklenen gelişmiş uçtan uca şifreleme konuşmalarını güvende tutar. Mesajlarını ne biz ne de başkası okuyamaz veya aramalarınızı dinleyemez. Gizlilik isteğe bağlı bir seçenek değil, uygulamanın çalışma şeklidir. Her mesajda, her aramada ve her defasında. Signal’da reklam yok, takip yok. Reklamlar, satış ortaklıkları ve takip edilme hissi Signal’da yok. Böylece değerli anlarını değer verdiğin insanlarla paylaşmaya odaklanabilirsin. Herkes için ücretsiz Signal bağımsız ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş. Hiçbir büyük teknoloji şirketi ile bağımız yok ve başka bir kuruluş tarafından satın alınmamız mümkün değil. Signal’ın gelişimi sen ve senin gibi insanların yaptığı bağış ve yardımlar ile destekleniyor.”

Signal ve hikayeler özelliği yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV

https://log-com-tr.cdn.vidyome.com/embed/SvPjdo3VdkQ.htm