reklamı kapat

POPÜLER

Toyota C-HR

Yeni nesil Toyota C-HR Hybrid için Türkiye fiyatları açıklandı

 - Güncelleme: 09 Kasım 2023 17:12

Direkt olarak Türkiye’de üretilen yeni nesil Toyota C-HR Hybrid için Türkiye fiyatları açıklandı. Model 1,5 milyon TL’nin üstünde.

Türkiye’de şu an sadece 1.8 litrelik 5.Nesil hibrit motorla sunulan yeni nesil Toyota C-HR Hybrid özelinde Türkiye fiyatları C-HR Passion için 1.550.000 TL, C-HR Passion X-Sport için 1.730.000 TL, son olarak C-HR Passion X-Style içinse 1.830.000 TL seviyesinde yer alıyor. e-CVT modeller için verilen bu fiyatlar lansmana özel olarak aktarılıyor, daha sonra fiyatların sırasıyla 1.800.000 TL, 1.980.000 TL ve 2.080.000 TL’ye çıkacağı açıklanıyor. Aracın Şarj Edilebilir Hibrit (PHEV) versiyonu ise aktarıldığı kadarıyla 2024’ün ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak. Bu araçta 2 litrelik motordan dolayı maalesef çok büyük bir ÖTV yükü olacak. Modelin oldukça önemli Türkiye’deki üretimi hakkında geçtiğimiz hafta şunlar aktarılmıştı: “Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye (TMMT), üretim faaliyetlerini gerçekleştirdiği Sakarya’daki fabrikasında Türkiye otomotiv endüstrisine ve sürdürülebilir geleceğe yönelik büyük bir adım atıyor. Yeni nesil Toyota C-HR ile Toyota’nın Avrupa’daki tesislerinde ilk şarj edilebilir otomobil ve batarya üreten fabrikası unvanını alan şirket, Türkiye’yi hibrit otomobil üretim üssü haline getiriyor. Tüm proje hazırlık süreci TMMT mühendisleri ve çalışanları tarafından yürütülen ve C-SUV segmentinde Toyota’nın yeni dizayn anlayışını en çarpıcı şekilde yansıtan yeni Toyota C-HR, Toyota Yeni Global Platformu (TNGA-2) üzerinde Hibrit ve Şarj Edilebilir Hibrit (PHEV) versiyonlarıyla üretilmeye başlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

308 milyon euro ilave yatırım ile üretimine başlanan yeni nesil Toyota C-HR ve PHEV batarya üretimi ile Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin ülkemizdeki toplam yatırımı 2,5 Milyar euro’ya ulaştı. Yeni C-HR, ihracat pazarlarına Avustralya ve Yeni Zelanda’yı da dahil ederek Okyanusya Bölgesine ihracata başlamış oldu.

Dünyaya ve insana saygı anlayışı ile sürdürülebilir çevreci üretimi benimseyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Yeni Nesil C-HR için ileri teknoloji çevreci üretim yöntemleri ile donatılmış yeni boya tesisini de devreye alarak Toyota’nın Avrupa tesislerinde 2030 karbon nötr, 2040 karbon sıfır hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerliyor.

Ürettiği çevre dostu hibrit teknolojisine sahip otomobiller ile üretimin yanı sıra her alanda sürdürülebilir çevre hedeflerine de katkı sağlayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, sınıfının en iyisi konumundaki Şarj Edilebilir Hibrit yeni nesil C-HR ile sunmuş olduğu 66 km batarya menzili ve 19 gr/km CO2 emisyonu ile karbon dioksit azaltımına önemli oranda katkı sağlıyor.

1,8 Hibrit, 2,0 Hibrit, 2,0 Hibrit 4 Çeker ve 2,0 Şarj Edilebilir Hibrit versiyonları ile müşterilerine 4 farklı elektrifikasyon çözümü sunan yeni C-HR’da, eskisine göre geri dönüştürülmüş malzeme kullanımı iki katına çıkarılırken araç içi pek çok kaplama malzemesi ve plastik parçalardan oluşan 100’den fazla parça geri dönüştürülen malzemelerden üretiliyor.

Yeni Toyota C-HR yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER