reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Şimdiye kadarki en iyi “sahte” Tesla Cybertruck ve üretim süreci [Video]

Tesla Cybertruck elektrikli pickup modelinin sahteleri gelmeye devam ediyor. Yeni örnek ise şimdiye kadarki en iyilerden sayılıyor.

Elon Musk’ın son gözdesi Tesla Cybertruck, aşırı köşeli tasarımıyla halen konuşulmaya devam ediliyor. 2021 sonunda yollara çıkacak aracın sahteleri de gelmeyi sürdürüyor. Bu sahtelerin en yenisi ise sürpriz olmayacağı üzere yine Rusya’da karşımıza çıktı. Garage_54 tarafından hazırlanan ve üretim süreci yukarıdaki videoda gösterilen model, ana hatlarıyla oldukça iyi duruyor. Eski UAZ 4×4‘ün üstüne kurulan ve tahmin edebileceğiniz üzere elektrikli olmayan model, orijinal Cybertruck‘a en çok benzeyen sahteler arasında yer alıyor. Aracı henüz bitirmeyen ancak güzel bir başlangıç yapmış gibi görünen Garage_54 ekibi, köşeli tasarımın üretimini ne kadar kolay hale getirdiğini de gözler önüne seriyor. Ancak biliyorsunuz gerçek Tesla Cybertruck böyle ince metallerden üretilmiyor. Açıklandığı kadarıyla model ultra sert 30x çelikten üretilen bir gövdeye sahip. Biliyorsunuz standart otomobillerdeki dış gövde daha çok görsellik ve aerodinamik hesaplamalara göre hava akışını yönlendirmek için kullanılıyor. Çıkan birçok araçta dış gövdenin genel sağlamlığa etkisi bulunmuyor. Cybertruck ise bütün gövdeyi sağlamlığa odaklıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck hakkında bilinmesi gerekenler şöyle

Araç tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup modelinin en güçlü versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabilirken, araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Aracın açıklanan 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatı bulunuyor. Daha üstteki diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip.