reklamı kapat

POPÜLER

Sivrisinek

Sivrisinek saldırılarına karşı geliştirilen akıllı koruma sistemi

Önümüzdeki bahar aylarıyla beraber sivrisinek saldırıları da başlayacak. Bu kan emici canlılardan korunmak adına yeni sistemler çıkıyor.

Thermacell firması bugün Liv adını verdiği sivrisinek saldırılarına karşı geliştirilen akıllı koruma sistemi ile ses getirdi. Üç, dört ve beşli paketleri bulunan Liv, sayfanın altına gördüğünüz parçalardan meydana geliyor. Burada üçlü paket seçilirse üç ana ünite yanında akıllı kontrol ünitesi de geliyor. Kişilerin etrafında bir sivrisineksiz alan oluşturan sistem, burada gerçekten büyük bir kapsama alanı getiriyor. Daha fazla ünite ile koruma alanı artırılabilen ürün, Amazon Alexa ve Google Assistant üzerinden sesli olarak yönetilebiliyor.

Yapılan resmî açıklamaya göre Thermacell firmasının yeni ürünü Liv, sivrisinek kaçırma / uzaklaştırma konusunda çok fazla kokusu olmayan metoflutrin temelli kartuşlar kullanıyor. İnsan sağlığına düşük oranı sayesinde zarar vermeyen metoflutrin, ısı kullanarak kişilerin etrafında bir koruma dumanı / bulutu oluşturuyor. Söylendiği kadarıyla burada yüzde 93’lük bir koruma garanti ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WiFi bağlantısı bulunan sistem, bir kere satın alındığı zaman ömür boyu çalışmıyor. Burada kartuşların yenilenmesi gerekiyor ve Thermacell’in açıklamasına göre her kartuşun ortalama 40 saatlik bir kullanımı süresi bulunuyor. Altılı kartuş paketinin 120 dolar gibi yüksek bir seviyede olduğu aktarılırken, ürünün kendisi üçlü paket özelinde 699 dolardan başlıyor. Yani karşımızda ucuz bir sistem yer almıyor.

Sivrisinek

Sivrisinek sistemi yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca