reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Kodiaq için geri sayım başladı

Volkswagen grubu bünyesinde üretimine devam eden Skoda yükselişini devam ettiriyor. Skoda’yı SUV segmentinde temsil edecek olan Kodiaq önümüzdeki günlerde tanıtılacak. Aracın resmi tanıtımından evvel Skoda cephesinden bazı fotoğraflar yayınlandı.

Skoda’nın yeni tasarım dili Superb ile beraber değişmeye başladı. Bu tasarımın devamlılığı Kodiaq ile devam ediyor. Geçtiğimiz fuarlarda Vision S ile tüketicinin karşısına çıkan Skoda, Kodiaq’ı 1 Eylül’de Berlin’de düzenlenecek bir organizasyon ile otomotiv dünyası ile buluşturacak. Araç ile ilgili paylaşılan görsellerde ilk göze çarpan arka tarafta konumlandırılmış C formlu ledler.

Araçla ilgili sadece tasarımsal detaylar ortaya çıkmadı. Ortaya çıkan rakamsal detaylarda Kodiaq’ın kafamızda daha da netleşmesini sağlıyor. 720 Litrelik bagaj hacmine sahip olacak olan Kodiaq sınıfının bu anlamda en iyilerinden. Koltukları yatırdığımızda bu hacim 2.065 litreye yükseliyor. Araçta Vw grubunun diğer araçlarında da yer verdiği 5 farklı motor seçeneği sunulacak. Bu motor seçeneklerinden hangilerinin ülkemize geleceği hangilerinin gelmeyeceği ise önümüzdeki süreçte netleşecek. Sınıfındaki pastnın büyük kısmını yiyen X-Trail ve Santa Fe’nin karşısına çıkacak olan Kodiaq’ın ne derece başarılı olacağını üretiminin ardından göreceğiz.