reklamı kapat

POPÜLER

Soydum-iyon pile sahip elektrikli motosiklet

Sodyum-iyon pile sahip elektrikli motosiklet: Sodium Cycles Xubaka

2021’de de dikkat çeken elektrikli motosiklet modelleri karşımıza çıkıyor. Bunlardan birisi de Sodium Cycles Xubaka oldu.

2020’de birçok farklı elektrikli motosiklet gündeme geldi. Bu modellerin hemen hepsi lityum-iyon pil kullanıyordu. Şimdi ise sodyum-iyon pile sahip Sodium Cycles Xubaka dikkat çekmeyi başardı. Görebileceğiniz üzere model tasarımsal açıdan da fark yaratmayı biliyor. Kalın lastikler, nispeten basit gövde ve çift sele ile ufak da olsa bir “chopper” havası olan Xubaka, önde ve arkada disk frenler ile konforlu sürüş için süspansiyon sistemleri taşıyor. Birçok farklı renk seçeneği olan motosiklet, 4 kW sürekli güç verebilen elektrik motoruyla 80 km/s hıza çıkabiliyor. Toplam ağırlığının 50 kg olduğu aktarılan elektrikli motosiklet Sodium Cycles Xubaka, 1.34 kWh sodyum-iyon pil paketiyle kullanıma da bağlı olarak 60 ila 80 km arasında menzil getiriyor. Sodyum-iyon piller ile lityum-iyon arasındaki en büyük fark maliyet oluyor. Lityum’un pahalı ve az olması lityum-iyon pillerin maliyetini yükseltiyor. Sodyum bazlı sodyum-iyon piller ise daha ucuza üretilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sodium Cycles Xubaka elektrikli motosiklet öne çıkmayı başardı

Arka kısmı modüler olan yani sepet gibi aksesuarlar ile çok daha işlevsel hale gelebilen Xubaka, Avrupa özelinde 5.900 euro gibi bir fiyattan satışa sunuluyor. 2021 içerisinde çıkacak modelin ABD pazarına da götürüleceği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Sony de aktif olarak bir elektrikli otomobil geliştiriyor