reklamı kapat

POPÜLER

Mazda elektrikli otomobil

Son adımlar; Mazda elektrikli otomobil kokpitinden ilk detaylar

Resmi tanıtımı için artık önümüzde çok kısa bir süresi kalan Mazda tarihinin ilk elektrikli otomobili, kokpitiyle de fark yaratacak.

Tokyo Otomobil Fuarı‘nda sahneyece çıkacak modeller arasında markası için yeni bir başlangıcı temsil edecek çok fazla örnek görme şansımız olmayacak. Projeler bir bir gelmeye devam ederken, marka tarihinin ilk elektrikli modelini tanıtmaya hazırlanan Mazda’dan da ipuçları gelmeye devam ediyor. Bu paylaşımlar arasında bizi ilk kez karşılayanlar arasına artık kokpiti de ekleme vakti geldi. 15 saniyelik kısa bir video ile vites topuzu ve orta konsol yapısındam detaylar görmeye başladığımız modelin, içeride de bambaşka dinamikler sunacağını hissetmeye başlıyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mazda, çevreci materyallere odaklanıyor

Mazda’nın bu yeni paylaşımında öne çıkardığı noktanın kullanılan malzeme olduğunu da söyleyebiliriz. Benzerini BMW i3 gibi elektrikli modellerde de gördüğümüz, geri dönüştürülebilir ve sürdürülebilir malzemelerin burada da kokpitin temel taşları olacağını söylemek mümkün. Özellikle koltuk ve konsol gibi doğrudan kullanıcıların aktif etkileşim içerisinde olacağı yerlerde ağırlığını hissettirecek bu özelliğin deneyime olan etkisi de merak konusu. Videoda karşımıza çıkarılan vites tasarımı ve multimedya sistem kontrol joystick aparatı da değişimden nasibini alacaklar arasında. Uzun süredir CX-30 modeli üzerinden prototipini gördüğümüz modelin tanıtımı 23 Ekim‘de düzenlenecek. Satış sürecininse 2020 ile birlikte başlaması bekleniliyor. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Video