reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation Stars

Sony, dikkat çeken PlayStation Stars programını duyurdu

Oyun tarafının önemli isimlerinden Sony, bugün PlayStation tarafı için “PlayStation Stars” paketi ile karşımıza çıktı.

Resmi olarak tanıtımı yapılan ancak yıl sonuna doğru devre alınacağı aktarılan PlayStation Stars programı, temel olarak oyuncuları PlayStation dünyasında tutmak adına atılmış bir adım. Temelde bir “sadakat programı” olan Stars, PlayStation oyuncularının çeşitli aktiviteleri tamamlayarak sadakat puanları ve ödüller kazanmalarını sağlayan ücretsiz bir servis olarak hizmet verecek. Burada kazanılan bazı ödüller oyun alım sürecinde indirim amacıyla kullanılabilecek. Konu hakkında Sony, “Aylık bazı kampanyalarda ödül almak için herhangi bir oyunu oynamanızı yeterli olacak, diğer kampanyalarda ise ödül için turnuvalar kazanmanızı, belirli kupaları elde etmeniz ve hatta yerel saat diliminizde öne çıkan bir oyunda platin elde eden ilk oyuncu olmanızı gerekecek.” açıklamasını yapıyor.

Kişilere bazı özel “dijital koleksiyon” ürünleri sunacak ancak burada NFT sistemini temele almayacak olan Sony, oyuncuları ekstra faydalar üzerinden sürekli aktif olma ve oyun odaklı mücadele içerisine tutma konusunda teşvik edecek.

Sony’nin PlayStation tarafı için en son hamlesi yeni PS+ paketleri olmuştu. Microsoft’un Game Pass rakibi sayılan yeni PlayStation Plus paketleri, başka bir deyişle yenilenmiş PlayStation Plus altyapısı, kısa süre önce Türkiye dahil birçok pazarda aktif edildi. Burada kişilere üç farklı ana paket sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En alttaki PS+ Essential paketi için Sony Türkiye yeni sayfada şunu aktarıyor: “Tüm temel PlayStation Plus avantajlarının keyfini çıkarın: çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda arkadaşlarınıza katılın, her ay koleksiyonunuza yeni oyunlar ekleyin, PlayStation Store’dan inanılmaz fırsatlar kazanın ve daha fazlasını elde edin.”

PS+ Extra paketi için Sony Türkiye şunu paylaşıyor: “PlayStation Plus Essential planına dâhil olan tüm harika avantajların yanında, satış rekorlarına sahip türü tanımlayan oyunlardan yaratıcı bağımsız oyunlara kadar uzanan yüzlerce oyunun yer aldığı ve düzenli olarak yeni oyunların eklendiği Oyun Kataloğu’na erişim kazanın.”

PS+ Deluxe paketi içinse Sony Türkiye tarafından paylaşılan açıklama şöyle: “Tüm temel PlayStation Plus avantajları ile Oyun Kataloğu’ndaki yüzlerce oyunun yanı sıra oyun deneme sürümleri ve Klasikler Kataloğu gibi özel avantajların da keyfini çıkarın.” Yeni paketlerin Türkiye fiyatları tam olarak şöyle:

-PS+ Essential: 1 Ay 40 TL / 3 Ay 100 TL / 12 Ay 240 TL
-PS+ Extra: 1 Ay 60 TL / 3 Ay 165 TL / 12 Ay 400 TL
-PS+ Deluxe: 1 Ay 70 TL / 3 Ay 190 TL / 12 Ay 460 TL

Yeni PlayStation paketleri yanında bu da ilginizi çekebilir: La Casa de Papel: Kore için çıkan tanıtım videosu