reklamı kapat

POPÜLER

Sony gözünü dev ekranlı telefonlara dikti

Akıllı telefon pazarında yerini sağlamlaştırmak isteyen Sony, üst seviyenin yanı sıra orta seviyede de başarılı telefonlar piyasaya sürmek niyetinde. Ortaya çıkan iddialara bakılırsa şirket bu segmentte dev ekrana sahip cihazlar piyasaya sürerek, büyük ekran sevenlerin ilgi odağı haline gelmeyi düşünüyor.

Hatırlarsanız 2013 yılında piyasaya sürülen Xperia Z Ultra, 6,4 inç ekranıyla kullanıcıları şaşırtmıştı. Bu ekran boyutu kimine göre çok büyük gelmiş, kimileri ise boyutun normal olduğunu ifade etmişti. Sonuç olarak Xperia Z Ultra çok büyük satış rakamlarına ulaşmadı ancak kesin bir başarısızlık da söz konusu olmadı. Sony bu büyüklükteki phablet’lerde hala ışık görmüş olacak ki, iddialara göre 6 inç ekranlı bir telefon için çalışmalara başlamaya karar vermiş. Orta segmente gelmesi beklenen modelin Xperia T2 Ultra‘nın devamı olması bekleniyor.

Sony ile ilgili ortaya çıkan bir diğer önemli bilgi ise satış tahminleriyle ilgili. Söz konusu bilgilere göre Sony, Nisan 2015 ve Mart 2016 tarihleri arasında 38 milyon telefon sevkiyatı yapmayı hedefliyor. Bu rakam büyük gibi görünse de geçtiğimiz yıl aynı dönemde Sony’nin sevkiyat hedefinin 39,2 milyon olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda küçük de olsa bir gerileme yaşandığı görülüyor.

Tanıtımı sabırsızlıkla beklenen Xperia Z4’ün eylül ayında düzenlenecek bir etkinlik ile birlikte gün yüzüne çıkacağı söyleniyor. İddia edilen 6 inç boyutundaki modelin ise bu etkinlikte mi, yoksa farklı bir günde mi tanıtılacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

*Haberde kullanılan görsel Xperia T2 Ultra’ya aittir.

YORUMLAR