reklamı kapat

POPÜLER

Sony LinkBuds S kablosuz kulaklık

Sony LinkBuds S kablosuz kulaklık için yeni bilgiler paylaşıldı

Sony LinkBuds S kablosuz kulaklık yakında tanıtılacak modellerden ve hakkında teknik ya da tasarımsal açıdan pek bir sürpriz kalmadı.

Geçtiğimiz hafta tanıtılan detaylarına burada yer verdiğimiz Sony WH-1000XM5, bazı beklentilerin aksine tek başına geldi. Bu kulaklık ile beraber normalde sızdırılan Sony LinkBuds S modelinin de tanıtılması bekleniyordu. Ancak bu böyle olmadı. Diğer kablosuz kulaklığını başka bir gün öne çıkarmak isteyen Sony, yeni sızıntıya göre ürünü Hi Res yani yüksek kaliteli ses desteğine sahip en küçük ve hafif kablosuz kulaklık olarak tanımlıyor. Toplam üç farklı renkte yolda olan LinkBuds S, direkt olarak kulak içi formunu benimsiyor. Daha önce de aktardığımız üzere ürün tasarımsal olarak şaşırtıyor. Çünkü firmanın detaylarına burada yer verdiğimiz ilk LinkBuds versiyonu açık yapıyı benimsiyordu. Garip görünen orijinal LinkBuds’ın amacı, müzik dinlerken çevreyi olduğu gibi açık şekilde duyabilmekti. LinkBuds S ise bundan tamamen uzaklaşıyor ve birçok kişiyi daha fazla memnun eden geleneksel yapıda karşımıza çıkıyor.

Yapısı gereği pasif yalıtımı yüksek olacak kablosuz kulaklık Sony LinkBuds S, artık netleştiği üzere ANC yani Aktif Gürültü Engelleme sistemine de sahip. Ses kalitesinin yüksek olması beklenen kulaklık, ANC olmadan tek şarjla 6 saatlik bir dinleme ömrü (Hazne ile 20 saat) getirecek. IPX4 sertifikası olan ürün, bağlantı için Bluetooth 5.2 kullanıyor ve konuşmaya başladığınız zaman müziği durduran faydalı bir özelliği de beraberinde getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Halen spesifik lansman tarihi verilmeyen LinkBuds S kablosuz kulaklık, Avrupa özelinde 190 euro gibi bir fiyattan raflara çıkarılacak. İleride Türkiye’de de satılacak model, burada 4 bin TL’ye yakın bir fiyattan satılabilir.

Sony LinkBuds S yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle