reklamı kapat

POPÜLER

Sony LinkBuds WF-L900
Sony WF-L900

İlginç tasarımlı Sony LinkBuds kablosuz kulaklık tanıtıldı

Kablosuz kulaklık pazarının en önemli isimlerinden Sony, geçtiğimiz gün sızdırılan Sony LinkBuds için resmi tanıtımı yaptı.

Sony LinkBuds, yukarıdaki galeride görebileceğiniz üzere şirketin daha önce çıkardığı hiçbir ürüne benzemiyor. Hatta bu ürü pazardaki hiçbir kablosuz kulaklığa da benzemiyor. İki farklı renkte hazırlanan ürün, şarj özellikli bir hazne ile geliyor ve silikon uçlar taşımıyor. İki yuvarlak parçanın bir araya geldiği alışılmış çizginin dışındaki cihaz, açık yapısıyla hem müziği hem de çevreyi duymanıza imkân tanıyor. Bu açıdan üründe ANC yani aktif gürültü engelleme yer almıyor.

Bünyesinde çıkarılmayı anlamak adına yakınlık sensörü taşıyan Sony LinkBudsbu sayede kulaklık kulaktan ayrıldığı zaman çalan müziği otomatik olarak durdurabiliyor. Yerleşik mikrofonları ile telefon görüşmesi için kullanılabilen kablosuz kulaklık, 12 mm’lik özel sürücüler üzerine kuruluyor ve bununla yüksek ses kalitesi vadediyor.

Sony’nin kendi geliştirdiği V1 ses işlemcisi üzerine kurulan LDAC destekli ürün, Digital Sound Enhancement Engine (DSEE) temelinde hazırlanıyor ve böylelikle sıkıştırılmış ses dosyalarından dahi yüksek netlik çıkarabiliyor. IPX4 sertifikası olan LinkBuds, Alexa ile Google Asistant desteklerini de eksik etmiyor.

Android ve Windows işletim sistemleriyle hızlı şekilde bağlantı kuran ve tek şarjla 5,5 saat, hazne ile beraber ise 12 saat pil ömrü getiren 180 dolarlık Sony LinkBuds, ileride Türkiye pazarında da satılacaktır. Ancak bunun henüz kesin olmadığını belirtelim. Model için hazırlanan ilk video incelemelerden birisine direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

İLGİLİ HABERLER