reklamı kapat

POPÜLER

Sony LinkBuds WF-L900
Sony WF-L900

İlginç tasarımlı Sony LinkBuds WF-L900 için fiyat ve detaylar sızdı

Kablosuz kulaklık pazarının en önemli isimlerinden Sony, bir kez daha Sony LinkBuds WF-L900 modeli ile gündemde.

Sony LinkBuds WF-L900, yukarıdaki galeride görebileceğiniz üzere şirketin daha önce çıkardığı hiçbir ürüne benzemiyor. İki farklı renkte hazırlanan ürün, şarj özellikli bir hazne ile geliyor ve silikon uçlar taşımıyor. İki yuvarlak parçanın bir araya geldiği alışılmış çizginin dışındaki cihaz, Roland Quandt’ın sızıntısına göre 200 Euro’nun hemen altında bir Avrupa fiyatı ile raflara çıkarılacak. Halen bu yapıda kulata nasıl duracağı merak uyandıran YY2953 kod numaralı kablosuz kulaklık, açık yapısıyla hem müziği hem de çevreyi duymanıza imkân tanıyacak.

Bünyesinde çıkarılmayı anlamak adına yakınlık sensörü taşıyan Sony WF-L900, bu sayede kulaklık kulaktan ayrıldığı zaman çalan müziği otomatik olarak durdurabiliyor. Yerleşik mikrofonları ile telefon görüşmesi için kullanılabilecek kablosuz kulaklık, Roland Quandt’a göre 12 mm’lik özel sürücüler üzerine kuruluyor ve bununla yüksek ses kalitesi vadediyor.

Sony’nin kendi geliştirdiği V1 ses işlemcisi üzerine kurulan ürün, Digital Sound Enhancement Engine (DSEE) temelinde hazırlanıyor ve böylelikle sıkıştırılmış ses dosyalarından dahi yüksek netlik çıkarabiliyor. IPX4 sertifikası olan WF-L900, Alexa ile Google Asistant desteklerini de eksik etmiyor.

Tek şarjla 5,5 saat, hazne ile beraber ise 12 saat pil ömrü getirecek denilen Sony LinkBuds WF-L900, ileride Türkiye pazarında da satılacaktır. Ancak bunun henüz kesin olmadığını belirtelim. Modelin resmi tanıtım önümüzdeki hafta olacak.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın